Українська журналістка Вікторія Рощина перебуває в російському полоні

Це вперше визнали у міністерстві оборони РФ

28.05.2024

Українську журналістку Вікторію Рощину, яка зникла на тимчасово окупованих територіях, утримують у полоні. Про це розповів керівник Національної спілки журналістів України Сергій Томіленко з посиланням на лист, отриманий батьком журналістки.

«За наявними відомостями, Рощина Вікторія Володимирівна, 6.10.1996 року народження, затримана і наразі перебуває на території Російської Федерації», – йдеться у листі російської військової поліції на адресу Володимира Михайловича Рощина.

Листа від17 квітня батько Вікторії отримав 22 квітня. Він звернувся до Міжнародного комітету Червоного хреста, де підтвердили, що його донька перебуває в полоні. Проте доступу до неї наразі немає. Попередні запити до РФ щодо журналістки залишалися без відповідей.

«НСЖУ вимагає негайного і безумовного звільнення з полону Вікторії Рощиної та інших незаконно захоплених журналістів. Із закликом солідарності з полоненими українськими журналістами та вимогою негайного звільнення з неволі виступив і Конгрес European Federation of Journalists», зазначив Томіленко.

Вікторія Рощина працювала на фронті від початку повномасштабної війни. Матеріали журналістки виходили на сайтах «Українська правда», «Громадське» та «Радіо Свобода». Дівчину вперше затримали в березні 2022 року, але за 10 днів відпустили. 3 серпня 2023 року вона вдруге зникла на тимчасово окупованій території, звідки мала вести репортаж.

Читайте також: На окупованій території зникла українська журналістка Вікторія Рощина: подробиці

Долучайтесь до наших соцмереж, аби бути в курсі усіх важливих новин та подій: Facebook, Telegram, Instagram