Time назвав 100 найвпливовіших людей року, серед них дві українки

Журнал Time назвав найвпливовіших людей планети. До списку 100 найвпливовіших людей планети у 2023 році увійшли перша леді України Олена Зеленська та нобелівська лавреатка правозахисниця Олександра Матвійчук.

Про це повідомляє Time.

Зазначається, що в категорію «Лідери» потрапили: перша леді України Олена Зеленська, лауреатка Нобелівської премії миру Олександра Матвійчук, президент США Джо Байден, канцлер ФРН Олаф Шольц, прем’єр Японії Фуміо Кішіда та заарештований у рф журналіст The Wall Street Journal, громадянин США Еван Гершкович та інші.

Читайте також: За три місяці у Середземномор’ї загинуло понад 440 мігрантів — ООН

«Олена Зеленська не очікувала, що стане воїном за народ України, але вона відповіла на цей виклик із безмежною мужністю. Вона могла забрати свою сім’ю і втекти. Яка мати стала б її звинувачувати? Але вона залишається. Вона залишається, тому що свобода і демократія потребують захисників. Вона залишається, щоб показати всьому світу, що серце і надія можуть змусити навіть найбільшого тирана здаватися маленьким. Вона залишається заради своїх дітей — заради їхнього майбутнього і майбутнього всіх українців», — сказала перша леді США Джил Байден. 

Читайте також: 13 жінок звинуватили Жерара Депардьє в сексуальному насильстві: подробиці

У списку сотні найвпливовіших людей представлені ще категорії «Митці», «Кумири», «Першопрохідці», «Титани» та «Інноватори».

«Відома правозахисниця у свої 39 років Олександра Матвійчук присвятила своє життя захисту демократії. Олександра та її команда в Центрі громадянських свобод — правозахисній організації, розташованій у Києві, — прагнули зробити Україну демократичнішою та документувати воєнні злочини Росії проти цивільного населення… Документуючи злодіяння Росії, щоб винні могли постати перед судом, вона доводить, що жінки — не просто жертви війни; вони можуть бути провідниками миру і справедливості», — сказала Гілларі Клінтон. 

Читайте також: Відео з обезголовленням українських воїнів: українська волонтерка зробила скандальну заяву

Нагадаємо, що минулого року до ста найвпливовіших людей за версією журналу Time увійшли Президент Володимир Зеленський та головнокомандувач ЗСУ Валерій Залужний.