Тиждень дорослого стажера: ким працюватимуть переселенці та кияни старшого віку

Фонд «Життєлюб» запускає проєкт «Тиждень дорослого стажера» 22 травня 2023 року. Цього дня на стажування у різних українських компаніях вийдуть люди віком 50+ років, здебільшого кияни та переселенці.

Загалом «Життєлюб» отримав 337 заявок від охочих стати стажерами, а свою участь у проєкті та готовність взяти людину на стажування підтвердили понад 30 компаній з різних сфер бізнесу — IT, будівництва, страхування, освіти, роздрібної мережі, салонів краси, закладів харчування, креативної індустрії.

Читайте також: Тиждень дорослого стажера: «Життєлюб» шукає переселенців та киян старшого віку для українських компаній

Дорослі стажери працюватимуть на таких посадах:

  • вчителя англійської мови,
  • маркетолога,
  • бармена,
  • адвоката,
  • HR-менеджера,
  • СММ та контент-спеціаліста,
  • менеджера з продажу нерухомості,
  • кухаря,
  • проєктного менеджера,
  • тестувальника в IT та інших.

Стажери, що живуть не у столиці, але також хочуть спробувати себе у новій сфері, зможуть попрацювати онлайн в IT, страховій компаніях та інтернет-магазині.

Читайте також: Українські волонтери та бренди безоплатно влаштовують весілля для захисниць: деталі

«Життєлюб» отримав заявки на стажування від людей, що переїхали до Києва із Запорізької, Донецької, Харківської, Херсонської областей. Наймолодшому кандидату 50 років, найстаршому — 75. Усі вони професіонали з багаторічним досвідом у своїх сферах, але при цьому відкриті до того, щоб спробувати себе у нових для себе ролях.

«У кожній заявці на стажування проглядається історія життя людини, — каже засновниця фонду «Життєлюб» Тіна Ніколова (Михайловська). — Поширена ситуація, коли людина десятиліттями працювала в одній компанії у своєму місті, а тепер вимушено опинилася у Києві та не знає, як почати шукати роботу. У неї немає навичок саме пошуку і, що найголовніше, віри в себе. Одна з цілей нашого проєкту — показати таким людям, що вони залишаються професіоналами, де б не перебували і скільки б їм не було років. Що вони можуть бути затребуваними та знайти цікаву роботу з гідною оплатою».

Більшість стажерів та компаній вже знайшли одне одного та готуються до зустрічі. Наприклад, 50-річна економістка з Мелітополя стажуватиметься як маркетолог, 64-річна бібліотекарка з Ірпеня стане менеджеркою роботи з клієнтами у топовому салоні краси, а 58-річна економістка, яка ще перед повномасштабним вторгненням закінчила IT-курси від «Життєлюба» та мріяла працювати тестувальницею, нарешті здійснить свою мрію та спробує себе у новій професії.

Читайте також: Благодійність і культура на “Стадіоні Культури” вже 3 та 4 червня

У фонді впевнені, що частина стажерів залишиться працювати в компаніях і після закінчення проєкту, про це свідчить досвід проведення ТДС п’ятьох минулих років. А для компаній «Тиждень дорослого стажера» часто стає точкою відліку, щоб по-новому подивитися на кандидатів та остаточно зрозуміти, що в роботі має значення не вік, а професіоналізм, прагнення працювати та досвід.