To the museum: 12 програм та воркшопів для дітей

ЗНО, мистецтво та ботаніка

Свежее:
В Украине в этом году 25 апреля, 2 мая и 9 мая будут обычными рабочими днями

Осінні канікули вже розпочалися, але не всі дітлахи поїдуть з Києва до гірських чи заміських таборів, отже батькам саме час спланувати дитяче дозвілля. Ми пропонуємо вашій увазі цікавинки від столичних музеїв, які допоможуть весело, із користю для душі та мізків провести вільний від школи час.

Національний музей історії України

Музей пропонує відвідати комплексні допоміжні заняття за програмою повної підготовки до ЗНО. Курс складається з 32 занять (кожне триває 2 години) і поділений на 3 семестри. По завершенню кожного із семестрів здійснюється контрольне семестрове оцінювання. Допоміжні заняття складаються із фахової лекції, практичних завдань (тестів, ігор, опитувань) та екскурсії тематичними залами НМІУ як закріплення вивченого. Цьогоріч підготовку до ЗНО в музеї координує науковий співробітник Анатолій Бараннік ([email protected]). Найближче заняття відбудеться у п’ятницю, 3 листопада. Графік наступних занять можете переглянути за посиланням. Реєстрація за телефоном (044) 278 48 64.

 • Адреса: вул. Володимирська, 2
 • Коли: щоп’ятниці у приміщенні музею, з 16.00 до 18.00
 • Вартість: 100 грн/1 заняття

Національний художній музей України

Музей впровадив освітню програму для першокласників «Візуальна абетка — 1». Кожне заняття присвячено одному з базових елементів візуального мистецтва: колір, лінія, форма, простір, світлотінь, фактура і текстура. У першій частині заняття кожен учасник зможе спробувати себе у ролі дослідника художніх творів, а дискусійний формат такого дослідження сприятиме розвитку мовленевих і комунікативних навичок. Ґрунтовніше осягнути мистецькі феномени юні учасники зможуть у другій — практичній частині заняття, де на дітей чекатимуть цікаві творчі експерименти і відкриття. Програма триває із 23 вересня по 23 грудня, раз на два тижні. Довідки за телефонами 278-13-57, 278-74-54.

 • Адреса: М. Грушевського, 6
 • Коли: щосуботи у приміщенні музею, 11.00
 • Вартість: 560 грн/7 занять

Національний музей мистецтв ім. Богдана та Варвари Ханенків

Суботніми ранками волонтерка-екскурсовод Анфіса Дорошенко буде знайомити дітей із західноєвропейською експозицією музею. Дівчата та хлопці дізнаються про мистецтво Італії, Франції, Іспанії, Нідерландів, Стародавніх Риму та Греції. Найближчі екскурсії заплановано на 4 та 18 листопада. Обов’язковий запис за телефоном 235-32-90.

 • Адреса: вул. Терещенківська, 15
 • Коли: 4 та 18 листопада
 • Вартість: вхід за квитком до музею (40 грн дорослі, 22 грн студенти, 15 грн школярі)

Нацiональний музей «Київська картинна галерея»

Освітня програма «Абетка Мистецтва» музею має на меті познайомити дітей з колекцією та історією музею, розібратися у живописі та його жанрах, порозумітися на іконописі, скульптурі та мистецтві створення довершеної порцеляни. Курс розрахований на підлітків 10 — 12 років. Інформація за телефоном 234-62-18

 • Адреса: вул. Терещенківська, 9
 • Коли: з 8 жовня 2017 р. по 18 березня 2018 р.
 • Вартість: 110 грн/абонемент

РinchukArtCentre

У експозиції центру на різних поверхах проводяться освітні програми для дітей різного віку.

«Каляки-Маляки»

Під час занять, через уважний розгляд представлених у PinchukArtCentre творів мистецтва, діти пізнаватимуть, що таке колір, емоція, час, асоціації та середовище. Метою програми є вивчення візуальної мови, використаної митцями, і розвиток у дітей виражальних засобів та словника. Кожен курс складається з 10 занять, які відбуваються в освітній кімнаті на 5-му поверсі, й розрахований на дiтей 4-5 років. Заняття проводяться щосуботи о 12.00.

«Зберемося разом!»

Серія публічних екскурсій «Зберемося разом!» спрямована на постійну взаємодію членів сім’ї за принципом «разом дивимося, вивчаємо, обговорюємо, граємося і вирішуємо завдання». Крок за кроком діти навчаться краще висловлювати свої думки, говорити про мистецтво і взаємодіяти з арт-роботами, а дорослі, в свою чергу, — відповідати на найпростіші та неймовірні питання дітей. Захід починається на 2-му поверсі арт-центру біля інформаційної стійки. Курс розрахований на сім’ї з дітьми 6-9 років, заняття проводяться щосуботи о 16.00.

«Арт-детективи»

Це захоплива навчальна детективна гра, яка сприяє тісній взаємодії юних відвідувачів арт-центру зі світом сучасного мистецтва, його найвідомішими представниками, роботами та ідеями. Заняття передбачають теоретичну частину, домашнє завдання та мистецький квест, в якому дітлахи перетвоюється на арт-детективів. Курс для дiтей 9-10 рокiв, заняття проводяться щосуботи о 14.00.

«Сімейні неділі в PinchukArtCentre»

«Сімейна неділя» – це теоретико-практичні майстер-класи, якi відбуваються в Освітній кімнаті на 5-му поверсі. Після короткої екскурсії частиною експозиції юні гості беруть участь у тематичному майстер-класі. Спеціально розроблені навчальні матеріали розраховані на те, щоб допомогти дітям збагнути, як оглядати мистецькі твори, які проблеми порушують митці, чого слід чекати від музею. Групи мають чіткі вікові обмеження: 4-6 і 7-9 років. Заняття групи відбуваються раз на два тижні, щонедiлi о 12.15.

«Art LAB з художником»

Це воркшоп у форматі майстерні-лабораторії із художниками та викладачами PinchukArtCentre. Під час заняття діти займаються в експозиції із обраними експонатами, після чого відбувається практикум у “лабораторії”, де учасники можуть спробувати себе в різних медіумах, таких як: відео-арт, перформанс, інсталяція тощо. Для дiтей 8-12 рокiв.

Записатися на кожний із курсів можна за посиланням.

 • Адреса: вул. Велика Васильківська/Басейна 1/3-2
 • Коли: протягом року
 • Вартість: уточнюйте

Національний науково-природничий музей

На осінніх канікулах музей впровадить три нові програми.

«Фрукти проти овочів»

Діти дізнаються, чим саме фрукти відрізняються від овочів, як класифікуються, із яких країн потрапили до України, якими були на смак, поки люди не почали піклуватися про них. Воркшоп відбудеться 1 листопада о 14.00. Програма розрахована на дітей старше 8 років і дорослих. Для участі необхідна реєстрація.

«Лабораторія прянощів»

3 листопада о 15.00 для дітей від 7 років у супроводі батьків проведуть ігрове заняття, під час якого дівчата та хлопчики дізнаються різні цікавинки про спеції, навчаться відрізняти справжню ваніль від несправжньої та зрозуміють, у чому користь спецій. Реєстрація обов’язкова.

«Хижі рослини»

4 листопада о 12.00 відбудеться майстер-клас, присвячений загадковим рослинам нашої планети.  Діти зможуть дослідити їх будову, побачити, як вони полюють і на кого та, головне, чому.  Для участі необхідна реєстрація.

 • Адреса: вул. Богдана Хмельницького, 15
 • Коли: 1, 3, 4 листопада
 • Вартість: дитина – 120 грн, дорослий — 120 грн/1 заняття

Фото: Kristina Dominiani

— Читайте також: Дмитро Лопушанський: «Найцінніше, що ми маємо — наш час. Хапайтеся за нього!»