Топ-10 додатків для контролю особистих фінансів

Час взяти під контроль свої витрати

Більшість людей бажають витрачати менше та економити більше, але щоденна реальність роботи, сімейного життя та інших зобов’язань робить це непрактичним, навіть, неможливим. Погодьтесь, важко знайти час чи мотивацію для контролю особистих фінансів, а деякі люди взагалі цього не роблять.

З цих та багатьох інших причин бюджетні програми стають все більш популярними протягом останнього десятиліття. Ці програми полегшують контроль за вашими витратами та накопиченнями, пов’язуючи облікові записи з додатком та відстежуючи ваш грошовий потік. Додатки, безкоштовні або платні, пропонують цілий ряд функцій для покращення ваших фінансів.

У цьому вам допоможе ваш власний смартфон, на який ви зможете встановити корисний додаток для обліку витрат. Ось найкращі з них на наш погляд.

Money Manager — багатофункціональний додаток

Для iOS/ для Android

Це класичний додаток для ведення особистих фінансів. Тут можна вносити інформацію про доходи та витрати, кредити або зарплати, а пізніше переглядати статистику за будь-який період. Додаток зручний тим, що вся інформація доступна до перегляду також через комп’ютер. 

У головному вікні основні вкладки відсортовані за часовими періодами, а в самих транзакціях відображаються рахунок, тип, сума, категорія та інша інформація, яку можна внести. Кругові діаграми і графіки суттєво полегшують моніторинг бюджету.

Також тут є управління картами, планування бюджету за окремими категоріями. 

Ще одна корисна функція — можливість подвійного запису. Тобто ви можете прив’язати доходи і витрати до конкретних категорій або рахунків.

Фішка додатка – розпізнавання чеків. Дані не потрібно вводити власноруч, можна просто сфотографувати чек, а додаток сам проаналізує його й визначить категорію витрат. 

Платна версія Money Manager (+PC Editing): у платній версії є можливість редагувати і сортувати дані за датою, категорією або групою облікових записів на екрані свого ПК. Крім того, можливо легко керувати своєю зарплатою, страхуванням, строковим депозитом і кредитом, встановивши автоматичне перерахування і повторення.

Дзен-мані — облік витрат

Для iOS/ для Android

Дзен-мані допоможе вам вести облік фінансів без будь-яких зусиль. Ця програма стане вашим надійним помічником, завдяки не тільки функції синхронізації з банками, але і нагадуванням відкласти необхідну суму на своєчасне погашення кредиту, а також можливості спільного ведення сімейного бюджету.

Особливості та функції програми:

  • Нагадування про необхідність відкласти необхідну суму для погашення заборгованості за кредитними картками, а також нагадування про закінчення пільгового періоду;
  • Розподіл витрат за категоріями, що дозволяє переглядати реальну картину розподілу фінансів;
  • Синхронізація даних між пристроями для комфортного ведення сімейного бюджету з можливістю створення особистих рахунків, які не буде синхронізовано;
  • Можливість збереження інформації про борги;
  • Додаткові функції для представників малого бізнесу, IP, фрілансу і самозайнятих. Програма дозволяє планувати рух грошей, відстежувати платежі від контрагентів, переглядати звіти по проектам і контрагентам, оцінювати прибутковість бізнесу, а головне — розділяти особисті і корпоративні витрати.

Платна версія Дзен-мані: відмінностей з безкоштовною версією не так багато. При оплаті ви отримаєте доступ до розділів «Бюджет» та «Карта» у веб-версії. І всі можливості мобільних додатків: звіти, управління рахунками та категоріями, розпізнавання SMS.

Money Lover — найвищий рівень контролювання фінансів

Для iOS/ для Android

Програма підтримує всі класичні функції для обліку особистих фінансів і дає детальну статистику про доходи та витрати. Ви можете створювати рахунки або планувати бюджет на майбутнє. На головній сторінці є набір вкладок з операціями за різні періоди (поточний день, минулі дні, майбутні витрати). Ще в Money Lover можна вносити свої борги або нагадування про регулярні платежі. Інтерфейс в додатку зручний і інтуїтивно зрозумілий.

У додатку ви можете і створювати плани великих покупок чи заощаджень – кошти, які ви хочете відкласти щомісяця, автоматично «зникатимуть» з вашого бюджету, щоб ви на них не розраховували. Також тут можна створювати окремі гаманці й відстежувати, скільки ви витратили, до прикладу, у відпустці.

Платна версія Money Lover: «преміум» — підключаються карти і дані переносяться автоматично.

Goodbudget — бюджетний трекер для сучасної епохи

Для iOS/ для Android

Персональне планування бюджету і складання фінансового плану на місяць – головна особливість Goodbudget, яка відрізняє його від інших подібних додатків. Людина особисто визначає суму грошей та на що хоче її витратити, додаток – відстежує реальність наміченого плану. 

Програма працює за принципом конвертів: при отриманні доходу сума розподіляється за різними напрямками. У зазначені дати сервіс нагадає про обов’язкові платежі і попередить, що ліміт на покупки в конкретній категорії під кінець. Звіт про виконання плану відбивається у вигляді діаграми з докладною інформацією.

Платна версія Goodbudget: дозволяє створювати безлімітну кількість конвертів, берегти фінансову історію до 7 років і синхронізувати відомості на декількох пристроях — до п’яти.

Monefy — зручний облік витрат

Для iOS/ для Android

Ще одне простеньке, але дуже приємний у використанні додаток. Monefy вміє рахувати ваші витрати, розділяти їх на категорії і показувати статистику. Одна з корисних функцій — підключення декількох пристроїв. Наприклад, якщо у вас більше одного гаджета або ви хочете стежити за бюджетом всіх членів сім’ї, то візьміть до уваги, що до Monefy можна підключити інші смартфони або планшети. Все це завдяки синхронізації через Dropbox. Додаток зберігає резервну копію на випадок втрати гаджета або ж збою.

Особливо зручно те, що можна формувати статистику саме запропонованого бюджету, а не всіх доходів. Тобто, якщо хочете, наприклад, стабільно відкладати певну суму з кожної стипендії/зарплати, то можно просто не вписувати її у ваш місячний бюджет, і програма розрахує витрати, не враховуючи цієї суми. А ще на екран смартфона можна винести віджет зі статистикою витрат по місяцях.

Платна версія: Monefy Pro пропонує створювати безліч категорій і рахунків.

Splittable — спільне управління комунальними витратами

Для iOS/ для Android

Допомагає точно поділити спільні витрати — оренда житла, організація вечірки або подорож. Досить додати в додаток всіх учасників, вказати, хто скільки витратив, і Splittable вважатиме, як розрахуватися між собою по-чесному. В першу чергу сервіс орієнтований на тих, хто знімає квартиру в складчину: протягом місяця кожен вносить свої витрати — від оплати рахунків до покупки паперових рушників, а в кінці додаток розповість про взаємні заборгованості. Splittable залишає в минулому довгі нервові вечора зі спробами згадати, як це було, і довгими калькуляціями на папірцях.

Expensify — додаток для тих, хто вирушає в ділову поїздку

Для iOS/ для Android

Якщо боїтеся втратити важливий чек або просто хочете знати, скільки і на що витрачаєте, то врахуйте, що Expensify відмінно справляється з такими завданнями. Ви просто фотографуєте чек, а додаток самостійно визначає категорію витрат і заносить дані. Це особливо зручно, наприклад, у відрядженні.

До додатку можна прикріпити банківську карту, і тоді витрати будуть обчислюватися автоматично. Є можливість вибирати різні валюти.

Додаток зручно використовувати, якщо ви взяли машину напрокат і поїдете по платних трасах. Якщо включити GPS, він зможе автоматично підрахувати, у скільки обійшлася поїздка. В кінці подорожі додаток збере всі витрати в один звіт і відправить вам на e-mail.

Expensify дає безкоштовний 30-денний пробний період. Далі можна обрати кілька тарифів на вибір.

Moneygraph + гнучкий інструмент відстеження грошей

Для Windows Store/ для Windows Phone Store 

Moneygraph — незамінний помічник для осіб, що займаються віддаленою працею: копірайтери, фрілансери, приватні підприємці. Перераховані категорії фахівців об’єднує одне – мінливе джерело доходу. Маєте кілька потоків доходу? Платите іншим за час та ресурси? Хочете відстежити свої гроші простим способом? Ця програма проста, але має всі функції, необхідні для розумного управління своїми грошима.

За допомогою Moneygraph ви можете:

— Створювати та керувати кількома обліковими записами

— Здійснювати перекази між рахунками

— Створювати звіти (шаблони за замовчуванням включають аналіз рахунків, власний капітал, категорії, рахунки)

— Налаштування та збереження звітів

— Створювати власні категорії

— Створювати резервні копії, щоб ніколи не втратити дані

— Синхронізовувати дані на декількох пристроях за допомогою OneDrive

— Захистити свої конфіденційні дані за допомогою пін-коду

Безкоштовний додаток протягом обмеженого часу.

Spendee  – створення бюджету та облік витрат

Для iOS/ для Android

Програма дозволяє працювати з трьома вкладками: транзакції, статистика і бюджет. У центрі – велика кнопка для внесення витрат і надходжень. Управління досить зручне – можна швидко додавати операції, переглядати звіти тощо.

Додаток контролюватиме виконання вашого місячного плану. Тут є планувальник платежів. Він нагадає про оплату комунальних або будь-яких інших регулярних витрат.

Проаналізувавши свої витрати за певний період в Spendee, можна спланувати витрати на кожну категорію окремо. Програма підтримує ведення спільного бюджету з декількох акаунтів.

Основне завдання програми Spendee – стежити за тим, скільки ми витрачаємо і на що. Крім цього вона допоможе скласти наш бюджет так, щоб кошти на нашому банківському рахунку не закінчилися передчасно. До слова, крім як в ручному режимі, ми можемо підключити свій банківський рахунок до програми і робити всі операції онлайн.

Spendee надає наочне промальовування і графіки всіх наших витрат. Так ми легко зможемо визначити, де можна заощадити, від чого відмовитися зовсім, а де потрібно збільшення бюджету. Додаткова зручність використання цього додатка надає можливість створення спільного облікового запису для сім’ї. Так абсолютно кожен член сім’ї в своєму особистому смартфоні зможе контролювати і стежити за загальним бюджетом.

Платна версія Spendee: відрізняється тільки відсутністю реклами і деякими функціями. Наприклад, експортування в PDF.

Wallet — особисті фінанси, бюджет, банки та графіки

Для iOS/ для Android

Wallet — це додаток особистих фінансів, створений для того, щоб допомогти вам економити гроші, планувати майбутнє та бачити всі свої фінанси в одному місці. За допомогою Wallet ви можете автоматично оновлювати свої щоденні витрати за допомогою банківської синхронізації, занурюватися в щотижневі звіти про свої витрати, керувати боргом та відстежувати рахунки. Звичайно ж, це відбувається з вашого відома і дозволу на це.

Завдяки такій синхронізації, всі звіти, які дає нам Wallet, максимально точні. Крім цього, Wallet здатний допомогти спланувати бюджет, виходячи з того, яких саме цілей ви хочете досягти. Чи то погашення боргів, купівля нерухомості або автомобіля, раціональне використання наявних коштів. Використовувати дані цього додатку легко, він підтримує роботу з більш як 4 000 банків по всьому світу.

Сервіс пропонує автоматичне оновлення банківських операцій та синхронізацію з банком. Чіткі графіки й фінансові огляди дають детальне розуміння фінансового стану через банківські рахунки, кредитні картки, борги і готівку.

Вибрані облікові записи можна розділити з родиною, друзями або колегами. Кожен може долучитися з будь-якої платформи – Android, iPhone чи Web. А ще для підсиленого контролю тут можна встановити ліміти на власні витрати.

Платна версія Wallet: синхронізація банківських транзакції між кількома пристроями й автоматична їх класифікація. А також можливість дати доступ до свого облікового запису ще дев’яти користувачам і синхронізувати обліковий запис з рахунком в банку.

 

Читайте також: Соціальні виплати на дітей у 2021 році. Що потрібно знати