Топ-5 новинок нонфікшну, які варті вашої уваги

07.04.2023

Якщо не знаєте чим себе потішити — потіште новими книгами. Адже шлях до кращого розуміння самого себе починається із пізнання. Видавництво Vivat запропонувало цікаві новинки нонфікшну, що вийшли друком у квітні 2023 року. Серед них ви знайдете свіжі ідеї, дослідження та техніки що допоможуть не тільки краще порозумітися із самим собою, а й відчути що все що вам потрібно для якісних змін — ви самі. 

Ірина Славінська: #Невже доросла: книжка для дівчат, які вже (майже) виросли

Ця книжка про саме той незручний момент, коли виявляється, що дорослі — це ми. І йдеться не завжди про вік, адже усвідомити це можна й, наприклад, перед лицем екстремальних подій: як-от миттєво подорослішали чимало жінок, чоловіків і навіть дітей 24 лютого 2022 року.

Отже, тобі 18, 25 чи 30+. Уже не дитина, однак досі немає й відчуття
дорослості, як її уявляють: мовляв, у тебе на все мав би бути чіткий план і ти мала би бути готова до будь-якого розгортання подій. Однак ідеальне розплановане життя буває тільки в серіалах і популярних історіях про дорослих-дівчат-які-все-знають. У реальності ж ми постійно сумніваємося. Чи вірити гінекологині, котра виписала довгий список медикаментів? Як шукати свою першу роботу? Чи варто спробувати навчання за кодоном? Де знайти сили для життя в мінливому та дуже нестійкому світі?
Хоч Ірина Славінська й каже, що не обіцяє готових відповідей на всі запитання, ця книжка містить роздуми, поради та інсайти. Сподіваємося, вони скерують (майже) дорослу читачку в напрямі більшої турботи про себе.
Про авторку
Ірина Славінська – журналістка, ведуча, перекладачка, громадська діячка. Продюсерка радіо «Культура». У видавництві Vivat раніше вийшла книжка «Майже доросла: книжка про дівчат і для дівчат».

Раніше ми публікували уривок із цієї книги.

Еш Амбірдж: Синдром самозванця. Як прожити неймовірне життя, на яке ви заслуговуєте

Утомилися від відчуття застою, від неспокою, порожнечі й заціпеніння в кар’єрі та в житті? То хапайте сірники — нумо запалювати! Зразу довіримося своїм найнебезпечнішим ідеям, дізнаємося правду про «пошук своєї пристрасті» та істинну причину того, чому так багато людей намагаються зрозуміти, що хотіли б робити зі своїм єдиним нудним і нестерпно похмурим існуванням, і усміхаються лише для світлин, вимовляючи «си-и-ир». До речі, про світлини: у світі ще не достатньо фотографів, дизайнерів, художників тощо, адже ніхто не вичаровуватиме щось так, як ви. Ви довідаєтеся, як будь-які знання, якими володієте, перетворити на роботу мрії, чому не варто починати з малого і як оговтатися після всього, що може вам прилетіти. А ще позбудетеся синдрому самозванця в усіх його проявах, зокрема й щодо грошей. Непристойно великих грошей, які сунутимуть до вас лавою.

Про авторку

Еш Амбірдж – американська письменниця, блогерка, авторка проєкту The Middle Finger Project, який водночас є її блогом про стиль життя. Проводить свій час між Філадельфією та подорожами по всьому світу.

Раніше ми публікували уривок із цієї книги.

Крістен Гелмстеттер: Розмова із самим собою за чашкою кави.

П’ять хвилин на день, з яких розпочнеться щасливе життя «Короткі афірмації допоможуть вам підвищити самооцінку, віднайти щастя й наблизити життя вашої мрії — і все це за ранковою чашкою кави! Ви навчитеся любити себе та своє тіло, спокійно реагувати на критику й не залежати від обставин. Але для цього вам доведеться попрацювати, щоб перепрошити мозок, який щомиті будує нові нейронні зв’язки (і зараз також). Адже лише від вас залежить, що він буде підкріплювати: негатив чи позитив. Авторка ділиться власним досвідом та наводить покрокову інструкцію, як правильно проводити ранкові розмови із собою. Тож заварюйте каву й налаштовуйтеся на позитивну хвилю, щоб прожити своє життя не так, як треба, а так, як хочеться!»

Про авторку

У 2018 Крістен Гелмстеттер розпродала все, щоб мандрувати світом разом із чоловіком та дочкою. Тепер вона живе в середньовічному містечку на вершині пагорба в італійському регіоні Умбрія. Вона пише любовні романи під псевдонімом Бріса Старр.

 

Томас Веделл-Веделлсборг: У чому ваша проблема? Мистецтво нешаблонного мисленя

КРЕАТИВНЕ РОЗВ’ЯЗАННЯ ПРОБЛЕМ БУДЬ-ЯКОЇ СКЛАДНОСТІ ДЛЯ ФАХІВЦІВ
Щодня розумні й талановиті люди по всьому світі припускаються помилок лише тому, що розв’язують не ті проблеми. Через це з’являються мобільні застосунки, якими ніхто не
користується, відкриваються заклади, які стоять порожнем… Бізнес втрачає час і гроші. Великі компанії банкрутують. Томас Веделл-Веделлсборґ певен: усього цього можна уникнути, якщо освоїти рефреймінг — уміння переформульовувати проблеми, ставлячи правильні запитання на етапі планування. Тоді ухвалені рішення будуть ефективними, ідеї креативними, а ризики мінімальними. Інноваційний метод швидкого рефреймінгу коштував автору 10 років дослідницької роботи. Ви ж можете одразу перейти від теорії до практики, щоб, зазираючи в майбутнє, змінювати світ на краще без стресів і втрат. Так, як це роблять лідери компаній зі списку Fortune 500.
Про автора
Томас Веделл-Веделлсборґ — усесвітньо визнаний експерт у галузі розв’язання проблем і впровадження змін. Навчав рефреймінгу працівників ООН, Cisco, Microsoft, Citigroup, Time Warner, AbbVie, Caterpillar тощо. Займає почесне місце в міжнародному рейтингу «20 мислителів».

Роджер Нібон: Як стати експертом. Шлях до майстерності

Кваліфікований лікар, на прийом до якого записуються за місяць, та
музикант, який збирає стадіони; модельєр, що створює одяг для найвидатніших знаменитостей, та вчений, лауреат Нобелівської премії, — усі ці люди на перший погляд геть різні. Але всі вони експерти у своїй царині, і їхню думку визнають як авторитетну й шанують. Хочете так само розвинути власні навички з рівня «учень» до рівня «експерт»? Не важливо, розпочинаєте ви нову кар’єру чи продовжуєте справу, вивчаєте мову або опановуєте музичний інструмент — путь завжди той самий, і ця новаторська книжка
відкриє вам шлях до справжньої майстерності.
Про автора
Роджер Нібон — хірург, професор у Gresham College та при Імперському коледжі Лондона. На знак визнання його інноваційної роботи, у якій поєднані медицина, музика та мистецтво, Роджер був відзначений Королівським музичним коледжем і став його почесним членом,
отримав почесну стипендію Лондонської школи мистецтв і був обраний членом Гільдії митців. У 2012 році він був нагороджений стипендією Wellcome Trust Englosagement.