«Цей текст можна назвати стрілою Купідона». Софія Андрухович анонсувала книгу «Катанахе»

Новий роман вийде наприкінці весни

04.03.2024

Українська письменниця закінчила роботу над новим романом. Книга вийде друком у видавництві Komubook весною 2024 року. Про роботу над романом авторка розповіла в інтерв’ю Радіо Культура.

Спочатку Софія Андрухович планувала працювати над збіркою легких оповідань. Проте з часом тексти трансформувалися у повноцінний роман, в якому любовні історії переплітаються з досвідом війни. Події у романі розгортаються у післявоєнні роки, і війна з’являється лише у спогадах героїв.

«Моїм намаганням було залишатися одночасно реалістичною та оптимістичною. Оптимізм полягає в тому, що у світі Катананхе війна завершилася тим, що Україна продовжує існувати й домоглася того, на що ми всі сподіваємося. Водночас в цих людях залишився дуже непростий відбиток. Всі персонажі діють під впливом пережитого», — розповіла письменниця.

Читайте також: Українська письменниця Софія Андрухович отримала літературну премію «Зустріч»

Назву «Катананхе» авторка обрала не випадково. Так називається квітка, за якою доглядає на клумбі одна з головних героїнь. Ще одна назва квітки – «стріла Купідона».

«Цей текст можна назвати стрілою купідона. Найбезпосередніша конотація слова катананхе – компульсія. Цим словом можна описати все, що відбувається у тексті», – пояснила авторка. 

Софія Андрухович — українська письменниця, перекладачка й публіцистка, авторка книжок «Літо Мілени», «Сьомга», «Жінки їхніх чоловіків. Старі люди». У 2014 році її роман «Фелікс Австрія» отримав відзнаку «Книга року BBC».

Долучайтесь до наших соцмереж, аби бути в курсі усіх важливих новин та подій: Facebook, Telegram, Instagram