Українська письменниця Софія Андрухович отримала літературну премію «Зустріч»

Софія Андрухович
19.09.2023

Українська письменниця, публіцистка та перекладачка Софія Андрухович стала переможницею літературної українсько-єврейської премії «Зустріч» за роман «Амадока».

Про це йдеться на сайті премії.

Зазначається, що церемонія нагородження премії «Зустріч» відбудеться 5 жовтня на BookForum 2023 і транслюватиметься онлайн.

«Попри значний резонанс у суспільстві, роман «Амадока» Софії Андрухович досі достатньо не проговорений та й не прочитаний в українському літературному та загалом культурному дискурсі. Гарантована дискусія чи гіпотетичний катарсис — запитували ми себе із членкинями журі у процесі оцінювання творів із короткого списку. Й обрали гарантовану дискусію. Та чи можлива вона поза катарсисом у цьому випадку?», — зазначає очільниця журі Ольга Муха.

Читайте також: До дня народженні Оксани Забужко: ТОП-20 цитат письменниці

Серед п’ятьох фіналістів премії, окрім переможниці, було ще три жінки:

  • Іванна Стеф’юк із романом «Про вас»;
  • Іда Фінк — «Сад відпливає»;
  • Анна Фрайліх — «Ім’я батька».

Читайте також: Порада психолога: топ-9 книг, які можуть допомогти підліткам краще зрозуміти себе

Про що роман «Амадока»?

Роман «Амадока» розповідає про героя, який через травму на російсько-українській війні втратив пам’ять. Розгублений, без найменшого розуміння, що робити далі — таким його знаходить жінка, яка допомагає пройти цей шлях не самотужки. Амадока — це назва найбільшого озера, яке, за переказами, колись було на території України, але сьогодні вважається легендою. Роман висвітлює паралелі пам’яті та забуття, історії людей яких знищив сталінський режим, Голокост, Друга Світова.

Премію «Зустріч» присуджують з 2020 року за найкращий твір, що сприяє українсько-єврейському порозумінню та допомагає зміцнити позиції України як багатоетнічного суспільства. Виграти премію можна у двох категоріях: художня література та література нонфікшн.

Читайте також: Що почитати у вересні: ТОП-6 книжкових новинок із захоплюючим сюжетом

Додамо, романи Софії Андрухович «Фелікс Австрія» та «Амадока» неодноразово здобували українські та міжнародні літературні премії.

Новини партнерів