У Фастові хлопець із синдромом Дауна відкрив інклюзивну майстерню печива «Коржик»: фото

04.05.2023

У Фастові Київської області запрацювала інклюзивна майстерня печива «Коржик». Її відкрив хлопець із синдромом Дауна Микита.

Про це повідомила перша леді України Олена Зеленська.

«У Микити — власний бізнес, нещодавно хлопець відкрив інклюзивну майстерню печива «Коржик» у Фастові, що на Київщині. Тут продають випічку та кондитерські вироби, пригощають кавою», — написала Олена Зеленська. 

Читайте також: Український бренд Wanted Vegan випустив рослинний тунець та копчений лосось: фото

Зазначається, що ідея відкрити заклад, де працюватимуть люди з інвалідністю, з’явилась у хлопця кілька років тому — коли він сам здобув освіту повара-кондитера, але довго не міг знайти роботу.

Читайте також: У Харкові відкрили безплатне кафе: подробиці

Юнака підтримала греко-католицька громада міста. Саме вона й допомогла втілити мрію Микити. Завдяки краудфандинговій платформі «Велика ідея» та небайдужим українцям громада зібрала для фастівчанина понад 72 тисячі гривень. Решту коштів Микита отримав завдяки гранту від Української освітньої платформи.

Читайте також: Історія про незламність: родина з Маріуполя відкрила ще одну пекарню на Тернопільщині

«Микита має синдром Дауна. Але хлопець доводить: жоден діагноз, жодна соціальна стигма не мають іти попереду людини. Микита підприємець, що зробив українське суспільство на один інклюзивний бізнес багатшим — а, значить, дав приклад тисячам людей, які, можливо, саме зважуються на подібну справу», йдеться у повідомленні.