У «Формулі-1» може з’явитися жіноча команда: подробиці

У «Формулі-1» може з’явитися гендерно збалансована команда, яка на 50% складатиметься з жінок.

Про це пише CNN.

Колишній менеджер чемпіона світу з «Формули-1» 1997 року Жака Вільньова, британський бізнесмен — Крейг Поллок, повідомив про намір створити нову, гендерно збалансовану команду «Формули-1», яка на 50% складатиметься з чоловіків і на 50% з жінок.

Читайте також: Марічка Довбенко: Я готую ліжко для Першої леді та Президента

«Наша мета — створити можливості та шляхи для жінок, щоб досягти найвищого рівня в автоспорті. Концепція та ідея полягали в тому, щоб спробувати створити команду Формули-1, 50% чоловіків і 50% жінок, що надзвичайно важко зробити, якщо у вас вже є команда Формули-1. Набагато легше, коли починаєш із чистого аркуша», — розповів він.

Читайте також: Друга ракетка України Марта Костюк створила власний благодійний фонд

Зазначимо, що 50% нової команди мають складати жінки. Це стосується не лише пілотів, а й інженерів, техніків і керівників. За словами Поллока, вони прагнуть створити можливості й шляхи для жінок, щоб ті досягали найвищого рівня в автоспорті.

«Нам доведеться переглянути наші академічні системи. Ми знаємо, що нам доведеться їх розбудовувати, тому що наразі є недостатньо жінок, які пройшли підготовку до рівня «Формули-1», і водночас вони повинні заробити собі місце в ній», — заявив Поллок. 

Читайте також: Гурт Scorpions виступить на Майдані Незалежності після перемоги України у війні

Додамо, що Поллок уже подав заявку до Міжнародної автомобільної федерації (FIA). Під час відбору федерація, серед іншого, оцінить детальний бізнес-план, досвід команди, технічні можливості та ресурси, а також потенціал для залучення та підтримки достатнього фінансування. Якщо заявку затвердять, Formula Equal може дебютувати у 2026 році.