У Харкові проведуть єдиний в Україні прайд під час війни: деталі

16.08.2023

У Харкові другий рік поспіль проведуть єдину в Україні прайд-подію — ХарківПрайд, який цьогоріч відбудеться під гаслом «Гуртуємося заради Перемоги», який розпочнеться 23 серпня з флешмобу до Дня Харкова та триватиме до 2 вересня, коли відбудеться традиційний марш, що цього року має назву «Невидимі фігури».

«На жаль, війна — це нові умови нашого повсякденного життя. Принаймні у Харкові, адже кордон з росією дуже близько. Ми маємо пам’ятати і боронити наші цінності навіть під час війни. Коли говориш “прайд”, то люди уявляють, певно, прайд у Ріо-де-Жанейро. Проте ХарківПрайд — це протест», — розповіла співорганізаторка ХарківПрайду Анна Шаригіна.

Читайте також: Американська трансгендерна журналістка стала спікеркою ЗСУ: хейт та реакція Міноборони

За словами Анни Шаригіної, проводити прайд під час війни особливо важливо.

«Коли ми проводимо прайд цього року, ми говоримо про те, що маємо певні ресурси, які можемо та прагнемо віддавати задля перемоги України. Ми намагаємося робити активності, які привертатимуть увагу людей до зборів, замість того щоб скаржитися, що це не виходить», — зазначила вона.

Читайте також: Нова декларація УПЦ: людина «не повинна вважати власне тіло предметом приватної власності, яким можна розпоряджатися як завгодно»

Заходи з 23 серпня до 2 вересня:

  • 23 серпня — флешмоб до Дня Харкова «Занадто сіре. Занадто кольорове»;
  • 24 серпня — подарунок ВПО від ХарківПрайду «Це і твоє місто також»;
  • 25 серпня — перфоманс «День, коли всі можуть одружитись»;
  • 26 серпня — благодійний фестиваль «Єдині як ніколи»;
  • 27 серпня — «Веселковий велотрек»;
  • 30 серпня — квест із подарунками «Знай свої права, людино»;
  • 1 вересня — присвячена загиблій волонтерці ХарківПрайду фотосушка «Вона більше не вийде на марш» та плакатна майстерня;
  • 2 вересня — марш «Невидимі фігури».

Читайте також: Другий ХарківПрайд зібрав близько 3 тисяч учасникiв

Зазначимо, що команда ХарківПрайду разом із благодійним фондом «Волонтерська» оголосила збір на три коптери DJI Mavic 3 для аеророзвідки 5-ї слобожанської бригади Нацгвардії. Мета збору — 300 тисяч гривень. Долучитися можна за посиланням або на благодійному фестивалі.

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, InstagramтаFacebook.