У Кашмірі проходять масові протести через сексуальне насилля над неповнолітніми дівчатками

Люди вимагають смертної кари для ґвалтівників

13 травня 2019 року у Кашмірі пройшов стихійний марш протесту після того, як широкому загалу стало відомо про жахливі випадки сексуального насилля над неповнолітніми дівчатками, повідомляє Thomson Reuters Foundation. 

Акцію протесту влаштував мусульманський священослужитель Мулана Масур Аббас. ЗМІ він заявив, що зібрав людей та вивів їх на вулиці, аби домогтися справедливості для жертв, а також проінформувати суспільство про порушення прав дітей та жінок у Кашмірі. Розлючений натовп, що перекрив шосе, намагалася розігнати поліція, застосувавши сльозоточивий газ та гумові палиці. У результаті зіткнень кілька десятків людей отримали поранення. Також на знак протесту у той день були зачинені школи та магазини.

Обурення суспільства дійшло межі через два випадки сексуального насилля, що сталися нещодавно у Гімалайському регіоні. Перший призвів до самогубства — дівчинка, зґвалтована своїм сусідом, який заманив її до порожньої будівлі, вкоротила собі віку. А у другому випадку жертвою стала 3-річна малючка, яку зґвалтував її власний батько. Тепер люди вимагають смертної кари для злочинців (одного з них, до речі, заарештовано).

Згідно урядових даних, в 2017-му, порівняно із 2015-им, кількість ґендерно зумовлених злочинів зросла на 8% й налічувала 3168 випадків. Минулого року у штаті Джамму та Кашмір (штат належить до території Індії) також відбувалися національні акції протестів після того, як стало відомо про зґвалтування та вбивство 8-річної дівчинки. Це спонукало федеральний уряд впровадити смертну кару, якщо жертвами є дівчата віком до 12-ти років.

Джерело: news.trust.org

Фото: AP: Dar Yasin

— Читайте також: Сталкінг: Коли дзвінки й повідомлення несуть небезпеку