Потрібно 300 років, аби зникли дитячі шлюби — ЮНІСЕФ

08.05.2023

Кількість дитячих шлюбів скорочується в усьому світі, але занадто повільно. За нинішніх темпів світові знадобиться ще 300 років до повного викорінення дитячих шлюбів.

Про це повідомляє  Дитячий фонд ООН (діти), опублікував звіт.

У звіті Дитячого фонду ООН ЮНІСЕФ, опублікованому у травні 2023 року йдеться, що у всьому світі вийшли заміж у дитинстві приблизно 640 мільйонів дівчат і жінок, або 12 мільйонів дівчат щороку. За останні 10 років відсоток дитячих шлюбів знизився з 21% до 19%.

Читайте також: У США хочуть скасувати розірвання шлюбу за згодою сторін

«Насправді, за нинішніх темпів, буде потрібно ще 300 років, щоб ліквідувати дитячі шлюби. Дівчата, які виходять заміж у дитинстві, стикаються з негайними наслідками протягом усього життя. Вони з меншою ймовірністю залишатимуться в школі та стикаються з підвищеним ризиком ранньої вагітності, що, своєю чергою, збільшує ризик ускладнень зі здоров’ям дитини та матері та смертності. Ця практика також може ізолювати дівчат від сім’ї та друзів і позбавляти їх участі в їхніх спільнотах, завдаючи серйозної шкоди їх психічному здоров’ю та добробуту», — зазначається у звіті.

Читайте також: В Ужгороді дівчинку на візку не пустили в дитячий розважальний центр: подробиці

Зазначається, що майже половина дитячих шлюбів укладається в Південній Азії (45% або 290 мільйонів), щонайменше одна з чотирьох дівчат виходить заміж до 18-річчя, а також:

Індія — понад 200 мільйонів;

Африка на південь від Сахари — 127 мільйонів;

Східна Азія і країни Тихого океану — 95 мільйонів;

Країни Латинської Америки й Карибського басейну — 58 мільйонів;

Близький Схід і Північна Африка — 37 мільйонів;

Східна Європа та Центральна Азія — 20 мільйонів.

Також повідомляється, що ще 13 мільйонів дівчат, за даними дослідників, виходять заміж неповнолітніми в інших регіонах.

Читайте також: Ув’язнені іранські журналістки отримали Всесвітню премію ЮНЕСКО

В ЮНІСЕФ зазначають, що збільшенню кількості дитячих шлюбів та ускладненню доступу дівчат до медичної допомоги, освіти, соціальних послуг та громадської підтримки сприяють воєнні конфлікти, пов’язані з кліматом стихійні лиха в усьому світі, пандемії (зокрема коронавірус).