Члени Палати представників штату Південна Кароліна висунули законопроєкт, згідно з яким жінка, яка зробила аборт у штаті, підлягатиме смертній карі за вбивство.
Щодня ми працюємо на інфофронті, виствілюючи подвиги українських жінок та впливаючи на світову спільноту інформаційно.
Ми просимо нас підтримати, аби ми й надалі могли виконувати нашу місію на шляху до української перемоги
Підтримати womo.uaПро це пише Rolling Stone.
«Закон Південної Кароліни про рівний допологовий захист від 2023 року» спрямований внести зміни до кодексу законів штату. Наприклад, у його тексті визначення «особи» скореговано так, щоб зигота отримала такий самий «рівний захист відповідно до законів штату про вбивства», як й «особа», що включає смертельну кару як тип покарання.

Читайте також: Знакова подія для прав ЛГБТК+: в Індії хочуть легалізувати одностатеві шлюби
Автором законопроєкту виступив конгресмен Роб Гарріс, медбрат і член консервативного об’єднання Freedom Caucus. На його думку, «вбивство ненароджених є жорстоким».
Останні новини
- Біженки з України дедалі частіше стикаються із сексуальною експлуатацією в Європі — дослідження
- Український фільм «Ля Палісіада» став найкращим фільмом Вільнюського міжнародного кінофестивалю
- Скільки жінок та чоловіків стикалися з аб’юзом — результати дослідження
- Вища освіта в Європі для українців: у Мінреінтеграції оприлюднили стипендійні програми
- «Оселя голосів та історій»: в Україні створили платформу з українськими діалектами Новости на главной
Читайте також: Український прорив: навіщо Київ ратифікував Резолюцію РБ ООН «Жінки, мир та безпека» під час війни
Натомість конгресменка Ненсі Мейс, республіканка, яка також представляє Південну Кароліну в Палаті представників США, назвала цей законопроєкт частиною «глибоко тривожної» тенденції.
«Мене як жінку, законодавицю, маму і як потерпілу від зґвалтування хвилює те, що ці дебати вийшли за межі. Вони мають бути двопартійними, де ми збалансуємо права жінок і право на життя».
Також автор законопроєкту додав, що в його тексті перераховані винятки, у яких за аборт не каратимуть, наприклад, якщо є загроза життю матері. Основне рішення залежатиме від того, чи переривання вагітності є навмисним чи ні.
Читайте також: Український мультфільм «Мавка. Лісова пісня» покажуть більш як у 80 країнах
Нагадаємо, що у Південній Кароліні аборти наразі дозволені на терміні до 21 тижня й 6 днів. Самостійне переривання вагітності в цьому штаті є незаконним і карається штрафом у розмірі 1000 доларів й позбавленням волі на термін до двох років.
Основним методом страти у Південній Кароліні є смертельна ін’єкція, але, якщо вона недоступна, ув’язнений може обрати розстріл чи електричний стілець.