У Південній Кароліні хочуть запровадити смертну кару для жінок, які зробили аборт

14.03.2023

Члени Палати представників штату Південна Кароліна висунули законопроєкт, згідно з яким жінка, яка зробила аборт у штаті, підлягатиме смертній карі за вбивство.

Про це пише Rolling Stone.

«Закон Південної Кароліни про рівний допологовий захист від 2023 року» спрямований внести зміни до кодексу законів штату. Наприклад, у його тексті визначення «особи» скореговано так, щоб зигота отримала такий самий «рівний захист відповідно до законів штату про вбивства», як й «особа», що включає смертельну кару як тип покарання.

Читайте також: Знакова подія для прав ЛГБТК+: в Індії хочуть легалізувати одностатеві шлюби

Автором законопроєкту виступив конгресмен Роб Гарріс, медбрат і член консервативного об’єднання Freedom Caucus. На його думку, «вбивство ненароджених є жорстоким».

Читайте також: Український прорив: навіщо Київ ратифікував Резолюцію РБ ООН «Жінки, мир та безпека» під час війни

Натомість конгресменка Ненсі Мейс, республіканка, яка також представляє Південну Кароліну в Палаті представників США, назвала цей законопроєкт частиною «глибоко тривожної» тенденції.

«Мене як жінку, законодавицю, маму і як потерпілу від зґвалтування хвилює те, що ці дебати вийшли за межі. Вони мають бути двопартійними, де ми збалансуємо права жінок і право на життя».

Також автор законопроєкту додав, що в його тексті перераховані винятки, у яких за аборт не каратимуть, наприклад, якщо є загроза життю матері. Основне рішення залежатиме від того, чи переривання вагітності є навмисним чи ні.

Читайте також: Український мультфільм «Мавка. Лісова пісня» покажуть більш як у 80 країнах

Нагадаємо, що у Південній Кароліні аборти наразі дозволені на терміні до 21 тижня й 6 днів. Самостійне переривання вагітності в цьому штаті є незаконним і карається штрафом у розмірі 1000 доларів й позбавленням волі на термін до двох років.

Основним методом страти у Південній Кароліні є смертельна ін’єкція, але, якщо вона недоступна, ув’язнений може обрати розстріл чи електричний стілець.