Знакова подія для прав ЛГБТК+: в Індії хочуть легалізувати одностатеві шлюби

В Індії колегія з п’яти суддів почне слухання остаточних аргументів щодо юридичного визнання одностатевих шлюбів у країні.

Про це пише Reuters.

Верховний суд Індії заявив, що 18 квітня колегія з п’яти суддів почне слухати остаточні аргументи щодо юридичного визнання одностатевих шлюбів. Слухання транслюватимуться на вебсайті суду та в Youtube.

Справа розглядається як знакова подія для прав ЛГБТК+ в країні. Але уряд заявив, що виступає проти визнання одностатевих шлюбів і закликав Верховний суд відхилити оскарження чинного законодавства, подані ЛГБТ-парами.

Читайте також: Українська ЛГБТ-активістка Олена Шевченко стала жінкою року за версією TIME

За останні місяці було подано принаймні 15 прохань визнати одностатеві шлюби. Питання одностатевих шлюбів є делікатним в Індії, і відкриті розмови про гомосексуалізм є табу для багатьох у соціально-консервативній країні з населенням 1,4 мільярда людей.

Читайте також: Спільне прізвище для одностатевих пар: влада Естонії ухвалила важливе рішення

ЛГБТ-активісти кажуть, що, попри те, що рішення 2018 року підтвердило їхні конституційні права, несправедливим є те, що вони все ще не мають юридичної підтримки для своїх союзів, основного права, яким користуються гетеросексуальні подружні пари.