У США заборонили надавати медичні послуги трансгендерній молоді: подробиці

03.05.2023

Губернатор американського штату Монтана ввів у дію заборону на надання медичних послуг трансгендерній молоді, за допомогою яких вони здійснюють трансгендерний перехід.

Про це повідомляє Reuters.

Зазначається, що заборона стосується молодим людям, яким ще не виповнилося 18 років.

Читайте також: У США хочуть скасувати розірвання шлюбу за згодою сторін

«Забороняються хірургічні втручання, замісна гормональна терапія або призначення препаратів, які блокують процес статевого дозрівання й зупиняють виникнення вторинних статевих ознак. Лікарі, які порушуватимуть заборону, можуть втратити свої ліцензії на рік», — йдеться у повідомленні. 

Причиною заборони стало те, що підлітки «занадто малі», щоб ухвалювати подібні рішення щодо власного тіла, навіть якщо це відбувається під наглядом батьків. Також, на думку прихильників заборони, ще не до кінця вивчені довгострокові наслідки таких медичних втручань для здоров’я.

Читайте також: У США хочуть внести до Конституції поправку про рівні права, але є нюанс: подробиці

Демократка Зоя Зефір наголошувала, що відмова надавати дітям і підліткам медичну допомогу, яка їм важлива в межах транспереходу, «рівносильна тортурам» і призведе до збільшення кількості самогубств.

У відповідь на виступи Зефір лідери республіканської партії вимкнули мікрофон політикині та виключили її з Палати представників до кінця законодавчої сесії.

Читайте також: Дональда Трампа звинувачують у спробі зґвалтування: подробиці

Подібні заборони також запровадили в низці інших американських штатів: Арканзас, Північна й Південна Дакота, Індіана, Айдахо, Західна Вірджинія, Кентуккі, Джорджія, Айова, Арізона, Алабама, Флорида, Юта, Міссісіпі.