У США хочуть скасувати розірвання шлюбу за згодою сторін

03.05.2023

У США хочуть скасувати розлучення без провини й повернути вимогу доводити у суді жорстоке поводження, зраду чи інші неправомірні дії однієї зі сторін, через які потрібно розірвати шлюб. З відповідною ініціативою виступають республіканці, які в деяких штатах, зокрема, у Техасі, Небрасці, Луїзіані, становлять більшість у законодавчих органах

Про це повідомляє Rolling Stone.

Читайте також: Шоу «Подкаст терапія» зі Спартаком Субботою відновили: подробиці

«Ми закликаємо Законодавчі збори скасувати закони про одностороннє розірвання шлюбу без вини, щоб підтримати шлюб за договором, і ухвалити закон, що продовжує період часу, протягом якого може відбутися розлучення, до шести місяців після дати подання заяви на розлучення», — йдеться у програмі Республіканської партії Техасу.

Читайте також: Афганські жінки вийшли на акцію протесту перед самітом ООН, вимагаючи не визнавати уряд талібів: відео

За даними дослідників, докторки та доктора філософії Гарвардського університету Бетсі Стівенсон і Джастіна Вулферса, які стежили за появою законів про розлучення без вини в кожному штаті, реформа призвела до різкого зниження рівня жіночих самогубств (на 8–16%) і домашнього насильства (на 30%), а також до зменшення кількості випадків вбивств жінок їхніми партнерами (на 10%).

Читайте також: У США хочуть внести до Конституції поправку про рівні права, але є нюанс: подробиці

Також зазначається, що на сьогодні понад дві третини усіх гетеросексуальних розлучень у США відбуваються з ініціативи жінок.