У Стамбулі поліція застосувала сльозогінний газ проти жінок: подробиці

Марш жінок в Стамбулі
10.03.2023

У Стамбулі силовики розігнали марш із нагоди Міжнародного жіночого дня й затримали десятки протестувальників. Також проти жінок поліцейські застосували сльозогінний газ.

Про це повідомляє АР.

Тисячі людей зібралися 8 березня в центральному районі на акцію протесту, яка поєднала права жінок із приголомшливими жертвами смертоносного землетрусу, який місяць тому вразив Туреччину та Сирію. Крім того, організатори протесту розкритикували уряд за вихід зі Стамбульської конвенції.

Читайте також: Росія вбила в Україні 464 дитини: дані на 10 березня

Учасникам маршу вже другий рік поспіль заборонили пройти пішохідним проспектом Істікляль – найбільшому в Туреччині, де з 2003 року проводяться марші до Міжнародного жіночого дня. Місцева влада заявила, що в цьому місці не дозволені демонстрації, а також стверджувала, що марш може «спровокувати» сегменти турецького суспільства, призвести до словесних або фізичних нападів і загрожувати національній безпеці.

Читайте також: Стартувала реєстрація на безкоштовну онлайн-школу для волонтерів

Поліція заблокувала доступ демонстрантів до проспекту. Журналіст АР бачив, як поліцейські затримали щонайменше 30 осіб і застосували сльозогінний газ після того, як група завершила свою демонстрацію о 21:00 за місцевим часом.