Закриті лікарні, постійні обстріли та захоплення лабораторії з вірусами в Судані: останні новини

25.04.2023

Близько 220 тисяч вагітних мешканок Судану наразі не можуть отримати життєво важливу медичну допомогу через збройні сутички воєнних угрупувань. Також є високий ризик біологічної небезпеки, адже технічні фахівці не змогли потрапити до лабораторії, в якій зберігаються збудники кору, холери та інші небезпечні віруси.

Зазначається, що протистояння суданської армії й воєнізованих Сил швидкої підтримки (RSF) зробило лікарні об’єктами нападів, водночас багато де розграбовано медичне обладнання. Окрім того, ВООЗ заявляла про викрадені машини швидкої допомоги й напади на медичних працівників, пише The Telegraph.

Читайте також: У Кенії судитимуть лідера секти, який заморив голодом майже 50 людей

ООН повідомляє, що через ці обставини до групи ризику потрапили 219 тисяч вагітних жінок у Хартумі – столиці Судану. Зокрема і 24 тисячі жінок, які планують народити в найближчі тижні. У Хартумі вимушено закрилися 20 лікарень.

На сьогодні у всій країні працює 12 лікарень, які теж можуть закритися через проблеми з відключенням електроенергії, водопостачання, брак персоналу й медикаментів. UNFPA намагається провести в Судані гарячу лінію, щоб з’єднати породіль з акушерками, але бояться, що вона буде порушена через посилення бойових дій.

Читайте також: В ООН назвали кількість людей, які мешкають в Україні станом на 2023 рік

Вагітним небезпечно виходити з дому й важко шукати необхідну допомогу. UNFPA попереджає, якщо насильство не припиниться, система охорони здоровʼя зазнає колапсу, а вагітні жінки і їхні діти опиняться під ризиком смерті.

Читайте також: ООН готова піти з Афганістану: назвали причину

Нагадаємо, що 15 квітня між суданською армією й воєнізованими Силами швидкої підтримки (RSF) почалися сутички. ЗМІ заявляють про спробу держперевороту. За даними ООН, через бойові дії в Судані загинули понад 400 людей.

Оновлення: 

Додамо, що пізніше стало відомо, що в Судані одна зі сторін конфлікту захопила лабораторію, де зберігаються збудники кору й холери. Технічні фахівці туди потрапити не змогли, пише The Guardian.

«Завдяки нашій підтримці майже 500 людей із 30 країн вилетіли з Хартума – це величезне досягнення. Той факт, що наші громадяни за кордоном також можуть розраховувати на те, що в надзвичайній ситуації їх не покинуть напризволяще, це, звісно, ​​не бюрократична справа. Це результат мужності, командної роботи та невтомної самовідданості з боку багатьох сотень людей, задіяних у німецьких збройних силах, федеральній поліції та міністерстві закордонних справ. Ми також продовжуємо працювати над тим, щоб забезпечити безпеку для тих німців, які все ще перебувають у Судані – будь то авіарейсами наших партнерів, наземним або морським шляхом», — повідомляє Міністр закордонних справ Німеччини Анналена Бербок. 

За словами представника ВООЗ у країні, це створює «ризик біологічної небезпеки». Хто саме захопив лабораторію, поки невідомо.

«Це головна проблема: немає доступу для лаборантів, щоб вони могли потрапити в лабораторію і безпечно утримувати наявний біологічний матеріал і речовини», — зазначив представник Всесвітньої організації охорони здоров’я.