У ЄС вилучили 240 дітей із родин українських біженців: деталі

19.06.2023

Офіс уповноваженого Верховної Ради з прав людини зафіксував 240 випадків, коли у європейських країнах соцслужби відбирали українських дітей у тих осіб, з якими вони там перебували.

Про це повідомила представниця омбудсмена з прав дітей, сім’ї, молоді та спорту Ірина Суслова в інтерв’ю Радіо Свобода.

«Через відмінності у законодавстві у європейських країнах трапляються випадки, так би мовити, відібрання дитини у людей, з якими вона перебуває. Станом на зараз таких випадків зафіксовано 240», — заявила вона.

Читайте також: На Броварщині затримали батька, який більше року ґвалтував свою 13-річну доньку

За словами представниці омбудсмена, тут є недопрацювання з боку України, адже людей мали б попередити про специфічні закони чи процедури в різних країнах.

«Тому що ми мали повідомити людей, сказати: «Друзі, є закон, він передбачає, що, наприклад, у Німеччині ви маєте зробити ось такі процедури». Чи що не може бути в Італії або Франції опікуном людина, яка досягла 65-річного віку. Офіс уповноваженого намагається слідкувати за цією історією, моніторити ситуацію, надавати правову допомогу жінкам або сім’ям, які опинилися в такій ситуації», — сказала Суслова.

Читайте також: На окупованих територіях росіяни експлуатують українських дітей

Також представниця уповноваженого з прав людини поінформувала, що вони зараз працюють із міжнародними організаціями, щоб врегулювати це питання, і щоб ті, хто потрапив у таку ситуацію, отримали правову допомогу і переклад.

«Тому що далі, аби вони могли представляти свої інтереси в суді, вони мають мати адвоката і перекладача», — сказала вона.

Читайте також: Виїзд за кордон неповнолітніх дітей: з’явилися нові правила

Суслова підкреслила, що родичі відібраних дітей мають обов’язково звернутися до консульського відділу, бо саме консули здійснюють офіційне представництво України за кордоном.

Новини партнерів