Українська архітекторка вперше потрапила до списку найвпливовіших жінок у галузі архітектури та дизайну

13.03.2024

Видання DeZeen опублікувало повний список впливових жінок архітектури та дизайну, до якого увійшли 50 представниць галузі. Серед них представники журналу назвали й дизайнерку Викторію Якушу. Про це повідомляє «Суспільне Культура», посилаючись на сайт видання.

Українка вперше потрапила до престижного списку. Вікторія Якуша – українська архітекторка, дизайнерка й художниця, засновниця архітектурної студії YAKUSHA та бренда меблів, декору й освітлення FAINA. Крім того вона є розробницею інноваційного матеріалу ZTISTA, з якого мисткиня створила колекцію у 2018 році. Це екологічна суміш з целюлози, глини, волокон льону, дерев’яної стружки та біополімерного покриття.

Арт-колекція

Колекція «Ступаючи на українську землю». Фото: Tijs Vervecken

Роботи Вікторії неодноразово були представлені на міжнародних виставках у Сполучених Штатах, Швейцарії, Парижі, Бельгії, Мілані та Венеційській бієнале. Вона піклується про збереження української культурної спадщини. Кілька років тому збирала експедиції для просування ремісництва та популяризації українських традицій.

проєкт артпростору

Проєкт артпростору, Вікторія Якуша

Читайте також: Українська дизайнерка Anna October увійшла до списку 37 найкращих за версією Vogue

З початку повномасштабного вторгнення дизайнерка приєдналася до програми відновлення міст, що постраждали внаслідок бойових дій і розробила концепцію розвитку та реконструкції Чернігова. Вона стала ініціаторкою створення резиденції на честь художниці Марії Примаченко в селі Болотня. Концепцію музейного комплексу «Шлях Марії» вона представила на виставці в Лондоні.

Повний список найвпливовіших жінок в архітектурі та дизайні можна подивитися на сайті видання.

Долучайтесь до наших соцмереж, аби бути в курсі усіх важливих новин та подій: Facebook, Telegram, Instagram