Українська діаспорянка розробила дизайн канадської монети-писанки

Таня Микитюк працює над писанками понад 40 років

14.03.2024

Королівський монетний двір Канади випустив срібну монету у вигляді писанки. Її дизайн створила канадка українського походження Таня Микитюк. Інформація про це з’явилася на сайті монетного двору.

Візерунки для монети розробила художниця виконала у зелених, фіолетових та сріблястих кольорах на чорному фоні. Такі кольори рідко зустрічаються у традиційних писанкарських орнаментах.

«На такий дизайн монети-писанки мене надихнула нещодавня хвиля українців, які прибули до Канади в пошуках притулку та нових починань, як це зробили мої бабусі та дідусі після Другої світової війни. Моя мета полягала у створенні дизайну, який би випромінював надію, віру та стійкість, спираючись на давні символи писанок, але з сучасною естетикою. Я черпала натхнення в природі: барвінок — вічнозелена лоза з яскраво-зеленим листям і пурпуровими квітами, які часто першими з’являються навесні», — пояснила Таня Микитюк.

Реверс монети прикрашають традиційні мотиви. Це ромби, що символізують чотири сторони світу, сітка — відокремлення добра від зла та восьмикутна зірка, яка здавна вважається давнім символом сонця та весни. На аверсі монети зображений портрет королеви Єлизавети II.

Читайте також: Українська архітекторка вперше потрапила до списку найвпливовіших жінок у галузі архітектури та дизайну

Монета виконана зі срібла, її номінал — 20 канадських доларів. Загальний наклад становив 8500 штук, які швидко розпродали. Отримані кошти планують передати проєкту Ukraine Humanitarian Appeal, який допомагає українцям, постраждалим від російської агресії.

Долучайтесь до наших соцмереж, аби бути в курсі усіх важливих новин та подій: Facebook, Telegram, Instagram