Українська легкоатлетка Ольга Машанєнкова завоювала перше «золото» на ЄЮОФ-2023: деталі

28.07.2023

Першу золоту медаль для України на XVІI літньому Європейському юнацькому олімпійському фестивалі у Маріборі принесла легкоатлетка Ольга Машанєнкова.

Про це повідомляє НОК України.

Зазначається, що 16-річна спортсменка з Рівного не просто стала чемпіонкою у бігу на 400 м з бар’єрами, а ще двічі впродовж змагань оновила рекорд України серед дівчат — другий раз у фіналі — 56,28 секунди.

Читайте також: Не потиснула руку росіянці: українську шаблістку Ольгу Харлан дискваліфікували з ЧС

Відзначимо, що найвища сходинка п’єдесталу головного юнацького мультиспортивного форуму континенту другий рік поспіль підкорюється Машанєнковій. У Банській Бистриці-2022 їй також не було рівних у цій дисципліні.

Читайте також: Українські арбітрині працюватимуть на матчі ЧС-2023: подробиці

Про те, як склався дня неї забіг та як проходила підготовка до змагань в період війни спортсменка розповіла пресслужбі НОК України:

Читайте також: Українські легкоатлети виграли 11 медалей: фото та імена переможців

«Під час фінального забігу була дуже запекла боротьба. На відео видно, що перед фінішною лінією я просто летіла – все заради того, щоб виграти. Коли прибігла одразу не зрозуміло, що виграла. Подивилася на старшого тренера, побачила, що він радіє і зрозуміла, що це перемога! Дуже важко було готуватися в період війни в нашій країні. Мій тато досі воює, хоча зараз вже трішки легше, адже частіше вдається побачитися, потренуватися разом. Взагалі за цей період я працювала з багатьма тренерами, які корегували мою техніку. Тому дякую всім їм, дякую нашим ЗСУ. Дякую, що захищаєте нас!», — сказала Ольга.