Українська ЛГБТ-активістка Олена Шевченко стала жінкою року за версією TIME

Українська ЛГБТ-активістка Олена Шевченко

Видання Time назвало українську ЛГБТ-активістку Олену Шевченко однією з найвпливовіших українських правозахисниць. За 2022 рік їй з колегами вдалося зібрати $400 тисяч для підтримки жінок і ЛГБТКІ-спільнот.

Про це пише Time.

Українська ЛГБТ-активістка, засновниця «Маршу жінок» та очільниця ГО «Інсайт» Олена Шевченко стала однією з «Жінок року» за версією TIME. У виданні наголосили, що правозахисниця бореться за найвразливіших українців.

«Для мене велика честь сьогодні отримати премію «Жінка року» від Time. Ця премія щорічно називає 12 видатних жінок-лідерок, які боряться за права людини у всьому світі. Бути у цьому списку важлива перемога та визнання для України! Пишаюся бути в одному списку з Кейт Бланшет, Меган Рапино, Анжелою Бассет та іншими видатними жінками. Я присвячую цю перемогу усім невидимим жінкам України, які роблять неможливе, наближаючи нашу перемогу», — написала Олена Шевченко у соціальній мережі Instagram.

За 2022 рік їй з колегами вдалося зібрати $400 тисяч, за її було куплено усе необхідне: від аптечок до гормонів для трансгендерних людей.

Читайте також: «За вагомий внесок»: українська диригентка Оксана Линів отримала нагороду Operа! Awards 2023

Шевченко каже, що консервативні групи в Україні часто звинувачують ЛГБТКІ у втечі, заявляючи, що «вони не захищають країну, не допомагають тут, в Україні». Тому її мета — показати, що ці спільноти дуже активні «на різних лініях фронту. Не тільки військових, але й інших сфер».

Окрім того, під час повномасштабної війни гендерні стереотипи набули зовсім іншого виміру. Жінки захищають Україну у ЗСУ, активно волонтерять та наближають перемогу.

«Це щоденна боротьба. Треба нагадувати людям, що жінки – це не люди, яким просто потрібно народжувати нових солдатів і піклуватися про наших героїв», – заявила Шевченко.

Читайте також: 82% українців вважають, що безпритульних тварин необхідно стерилізувати, – дослідження

Зазначимо, що крім Шевченко, у списку видатних жінок року опинилися американські акторки Кейт Бланшет і Анджела Бассет, іранська журналістка Масі Алінеджад, мексиканська активістка Вероніка Крус Санчес, бразильська урядовиця Аніель Франко, музикантка Фібі Бріджерс, кліматична активістка Аїша Сіддіка, футболістка Меган Рапіно, боксерка Рамла Алі, очільниця японської компанії Макіко Оно та письменниця Квінта Брансон.

 

Посмотреть эту публикацию в Instagram

 

Публикация от Олена Шевченко (@olena.shevchenko_ua)