«За вагомий внесок»: українська диригентка Оксана Линів отримала нагороду Operа! Awards 2023

Оксана Линів

Українська диригентка Оксана Линів отримала спеціальну нагороду «За вагомий внесок» від Oper!Awards 2023, яку вручають в німецькомовних країнах.

Про це Оксана Линів повідомила у соціальній мережі Facebook.

«Я пишаюся тим, що отримала цю спеціальну нагороду «За вагомий внесок» від Operа! Awards 2023, після тої, яку я вже отримувала у 2020 році як «Найкращий диригент». Я хочу присвятити цю особливу премію всім моїм колегам у Teatro Comunale Bologna, особливо всьому оркестру», — написала Оксана.

Читайте також: Як розвивати український бізнес під час війни: інтерв’ю зі співзасновницею компанії ProCare

Також вона зазначила, що присвячує цю нагороду всій своїй команді Молодіжного симфонічного оркестру України. Їм після евакуації вдалося реалізувати чимало музичних проєктів у співпраці з важливими міжнародними установами, щоб через музику повернути молодому українському поколінню музикантів віру, підтримку та надію.

Читайте також: Легкоатлетка з Прикарпаття Наталія Стребкова завоювала «срібло» на змаганнях у Португалії

Премія «Opera! Award» була започаткована в 2019 році і є єдиною галузевою премією в німецькомовних країнах, яка присвячена виключно оперному мистецтву. Призи присуджує журі журналістів.

Читайте також: ООН Жінки та Український інститут вручать премії Women in Arts 2023: список номінанток

Оксана Линів — українська диригентка, народилася у Львівській області. Засновниця та художній керівник фестивалю LvivMozArt, засновниця та головний диригент Молодіжного симфонічного оркестру України/YsOU. У 2021 році Оксана Линів стала першою жінкою-диригенткою за 145 років історії Байройтського фестивалю. У жовні 2021 року призначена музичним директором найвидатнішого італійського оперного театру Болоньї. До цього протягом 260 років цю посаду займали лише чоловіки.