Українська письменниця Вікторія Амеліна важко поранена після ракетного удару по Краматорську

29.06.2023

Російські окупанти увечері 27 червня завдали терористичний удар по Краматорську. На жаль, є загиблі та постраждалі, серед яких українська письменниця Вікторія Амеліна, яка перебуває у важкому стані.

Про це повідомили колумбійський письменник Ектор Абад Фасіолінс, політик Серхіо Харамільйо й журналістка Каталіна Гомес, які перебували разом з Амеліною й теж постраждали від ракетного удару.

За їх словами, ввечері 27 червня вони всі разом вечеряли в піцерії RAI, коли відбулася ракетна атака.

Читайте також: Українська парамедикиня й поетка Єлизавета Жарікова зазнала поранення під Бахмутом

«Росіяни випустили ракету по ресторану, у якому ми спілкувалися разом із Вікторією, Серхіо Харамільо й Каталіною Гомес… Вікторія пила своє безалкогольне пиво, коли путінські окупанти запустили ракету. Я впав на землю, наче вражений блискавкою. Усе почало рухатись сповільнено. Коли я підвівся, Вікторія сиділа дуже бліда, із заплющеними очима й абсолютно нерухома. Не здавалося, що її уразило від удару, але вона не реагувала. Зрештою її забрала «швидка». У неї серйозна травма голови», – написав Ектор Абад Фасіолінс.

Читайте також: Кримінальне переслідування за сексуальне насильство, пов’язане з конфліктом: Андрій Костін підписав стратегічний план

За його словами, Вікторія перебуває у важкому стані, її вже прооперували. Самі колумбійці повідомили, що отримали незначні ушкодження. Ектор Абад Фасіолінсе й Серхіо Харамільо засудили росію, назвавши атаку по Краматорську «варварським актом».

Читайте також: Російські окупанти викрали понад 500 українських активістів: подробиці

Хто така Вікторія Амеліна?

Вікторія Амеліна – українська письменниця й громадська діячка, лауреатка літературної премії імені Джозефа Конрада-Коженьовського. Авторка книжок «Синдром листопаду, або Homo Compatiens» (2014), «Хтось, Або Водяне Серце» (2016), «Дім для Дома» (2017). Засновниця Нью-Йоркського літературного фестивалю на Донеччині.