Кримінальне переслідування за сексуальне насильство, пов’язане з конфліктом: Андрій Костін підписав стратегічний план

27.06.2023

Генпрокурор Андрій Костін підписав Стратегічний план реалізації повноважень прокуратури у сфері кримінального переслідування за сексуальне насильство, пов’язане з конфліктом (СНПК).

Про це Генеральний прокурор повідомив на своїй сторінці у Facebook.

Так, він зазначив, що це стане ще одним важливим кроком для посилення підтримки та захисту українців, які постраждали від злочинів росії.

Фото: Офіс Генерального прокурора

Читайте також: Сексуальне насильство над українськими жінками: ЄС запровадив санкції проти росіян

“Сексуальне насильство – один з найжахливіших та найогидніших видів злочинів, які рф чинить на нашій землі. Часто його використовують як засіб тортур, спосіб принизити людину та зламати спротив. Ті, хто пройшов через ці жахіття, потребують особливої підтримки”, – наголосив Костін.

Читайте також: У Києві відбудеться благодійний ярмарок на підтримку жінок, які пережили сексуальне насильство під час війни

Він зауважив, що Україна робить все, щоб втілювати принцип “права людини понад усе” у щоденній практиці. Прокурори спеціалізованого управління щодо СНПК вже понад рік діють згідно з найсучаснішими, людиноцентричними принципами в роботі з постраждалими.

Читайте також: В Україні запустили інформаційну кампанію про сексуальне насильство, пов’язане з війною

“Тепер у їх розпорядженні ще один інструмент для поширення найкращих практик на всю систему органів правопорядку та прокуратури”, – додав Генпрокурор.

Новини партнерів