Українська військовиця розповіла про сексуальні домагання в ЗСУ: реакція Міноборони

14.08.2023

Українські жінки, які служать у ЗСУ стають жертвами сексуальних домагань та погроз через оприлюднення таких випадків.

Про це пише The Guardian.

За словами сержантки Надії Харан, вона стала свідком сексуальних домагань у ЗСУ, погроз командирів за оприлюднення інформації та шантажу жінок близькими людьми.

Читайте також: В Україні з початком війни різко зріс рівень домашнього насильства: деталі

«Я залишила [свою бригаду], тому що на високому рівні харчового ланцюга була одна людина, яка переслідувала жінок, і я знаю цих жінок. Деякі з них мої підлеглі, за яких я відповідаю. Їх переслідувала одна і та сама особа, яка, по суті, сказала їм, що якщо вони відмовляться від сексу з ним, він відправить їхніх чоловіків, які також були у бригаді, на смерть. Мені сказали заткнутися, тому що мене особисто він не домагався», — зазначила вона.

За словами Харан, інша її колишня підлегла, медикиня, подала заяву про сексуальні домагання. І, хоча були свідки, всі вони (чоловіки. — Ред.) відмовилися давати свідчення на користь жінки. Командир, дізнавшись про заяву, погрожував військовій, що помістить її у психіатричну лікарню за це.

Читайте також: В Україні зафіксували 215 випадків сексуального насильства з боку окупантів: подробиці

Реакція Міноборони:

Після публікації на ситуацію відреагувала заступниця міністра оборони України Ганна Маляр, яка пообіцяла допомогти притягнути до відповідальності таких військових, якщо інформація підтвердиться.

«Я кажу всім жінкам у Збройних силах, щоб вони написали мені заяву. Я звернуся в поліцію і приведу поліцію за руку, щоб розслідувати це. Дайте всю інформацію, я особисто звернуся до поліції. Ці речі є неприйнятними; не можна так поводитися з жінкою. Я буду їх захищати», — заявила вона.

Читайте також: Аеророзвідниці на захисті краси України: як долучитись до підготовки пілотів FPV-дронів

Додамо, що у Збройних силах України служать понад 60 тисяч жінок, з яких щонайменше 5 тисяч — на передовій.