В Україні зафіксували 215 випадків сексуального насильства з боку окупантів: подробиці

31.07.2023

В Україні зафіксували 215 випадків сексуального насильства, що скоїли російські військові.

Про це повідомили в Офісі генпрокурора.

Потерпілими від сексуального насильства, пов’язаного з нападом росії на Україну, є переважно жінки. З 215 зафіксованих випадків 143 стосуються жінок. В офісі прокурора кажуть, що є випадки зґвалтування, каліцтва або тортур статевих органів, примусового оголення й погрози зґвалтуванням.

Читайте також: Геть бар’єри та страхи: що чекає постраждалих від сексуального насильства, яке пов’язане саме з військовим конфліктом, після звернення до правоохоронців

Генеральний прокурор Андрій Костін додав, що це лише задокументовані випадки, а реальні цифри можуть бути значно вищими.

Читайте також: Українські жінки стали більш уразливими до сексуального насильства після російського вторгнення, – дослідження

«Ми впроваджуємо підхід, орієнтований на допомогу постраждалим від воєнних злочинів. Для цього ми створили Координаційний центр підтримки потерпілих і свідків. Жінки й діти — у центрі уваги», — наголосив Костін.

Читайте також: В Україні запустили інформаційну кампанію про сексуальне насильство, пов’язане з війною

Також в Офісі генпрокурора повідомили, що наразі задокументували 498 вбивств дітей і понад 19 тисяч випадків примусової депортації.