Український документальний фільм «Ми не згаснемо» отримав нагороду у Празі: подробиці

31.03.2023

Український документальний фільм «Ми не згаснемо» (We Will Not Fade Away) режисерки Аліси Коваленко отримав престижну нагороду Silver Eye Award у Празі. Стрічка перемогла у номінації «Найкращий повнометражний документальний фільм Центральної та Східної Європи» на East Silver Market та East Doc Platform.

Про це повідомляє Держкіно у Facebook.

«Ми хотіли б присудити нагороду «Срібне око» фільму, який захоплює тривожний час, у якому ми живемо. З ніжним і спокійним спостереженням режисер слідує за головними героями, групою українських підлітків, змушуючи нас стати учасниками їхньої подорожі, тим часом створюючи шедевр кінематографії», — сказало міжнародне журі. 

Читайте також: Український фільм «Памфір» за чотири дні прокату зібрав понад 2 млн грн

Зазначимо, що стрічка «Ми не згаснемо» оповідає історію дорослішання підлітків на сході України на тлі війни та їх надзвичайної подорожі до вершин Гімалайських гір. Попри похмуру реальність навколо, вони мріють, шукають пригод, протестують та борються із сірістю й нудьгою.

Читайте також: У серпні в прокат вийде український фільм «Королі репу»

East Doc Platform (EDP) — це найбільша платформа спільного виробництва, фінансування та розповсюдження документальних фільмів у Центральній та Східній Європі, яка щороку об’єднує східноєвропейських кінематографістів, продюсерів, дистриб’юторів і програмних директорів фестивалів з усього світу.

Читайте також: Netflix надасть гранти творцям українського кіно

East Silver — це кіноринок для завершених фільмів, а також проєктів, що перебувають у розробці.