Український фільм «Ля Палісіада» став найкращим фільмом Вільнюського міжнародного кінофестивалю

Стрічка «Ля Палісіада» українського режисера Філіпа Сотниченка стала найкращим фільмом Вільнюського міжнародного кінофестивалю Kino Pavasaris.

Про це повідомляє Держкіно.

««Ля Палісіада» — це повнометражний дебют Філіпа Сотниченка в жанрі пострадянського нуару. Історія розгортається в Україні в 1996 році, за кілька місяців до підписання протоколу №6 Європейської конвенції з прав людини, що передбачав відмову від смертної кари», — йдеться у повідомленні.

Читайте також: BAFTA TV Awards-2023: до списку номінантів увійшли 4 проєкти про війну в Україні

Фільм «Ля Палісіада» переміг на Вільнюському міжнародному кінофестивалі й здобув грошовий приз у розмірі 8000 євро.

Сюжет стрічки ґрунтується на історії судового психіатра, чиє спокійне життя змінюється, коли він має взяти участь у заплутаній історії вбивства міліціонера. Герой починає сумніватися у правильності системи правоохоронних органів, коли бачить усю беззаконність проведення судових експериментів над підозрюваним.

Читайте також: На Netflix вийде український серіал «Спіймати Кайдаша»: трейлер

Кінострічку створена кінокомпаніями «Віател» та «Сучасне українське кіно». Розробку проєкту підтримав Український культурний фонд, фінансову підтримку виробництва було отримано від Державного агентства України з питань кіно, постпродакшн профінансував Гетерборзький кінофонд (Швеція).

Читайте також: Що послухати: Подкаст про українську культуру (НЕ) СВІДОМЕ МИСТЕЦТВО

Додамо, що Вільнюський міжнародний кінофестиваль Kino Pavasaris проводять щороку у березні у Вільнюсі, Литва, з 1995 року. Він є найбільшим кінофестивалем у країні за кількістю фільмів та відвідувачів. Цьогоріч фестиваль тривав з 16 до 26 березня.

Фото: Держкіно