Український інженер Сергій Якимов став керівником Марсіанської дослідницької станції, розташовану в пустелі Юти, що в США.
Про це пише «Голос Америки».
Станцію класифікують як геологічний аналог, тому що геологія навколишньої пустелі близька до геології Марса. Дослідники живуть у спеціальних модулях, харчуються продуктами з теплиці, а зовні виходять лише у скафандрах.
«Ми приймаємо різні групи з усього світу, які проводять експерименти або тестують обладнання. І ця марсіанська станція класифікується як геологічний аналог, тому що геологія навколишньої пустелі, вона близька до геології Марса наскільки це можливо», — розповідає в інтерв’ю Голосу Америки Сергій Якимов.
Читайте також: NASA: Через 5 років на поверхню Місяця вперше ступить астронавтка
Останні новини
- Натхнені історії про величних жінок: 5 фільмів, які має переглянути кожна кар’єристка
- Рецепт сирного фондю у гарбузі
- «Жовтолика»: роман Ребекки Кван незабаром екранізують
- Мозаїка з орнаментами трипільської культури прикрасить місто Українка
- Єпископ УГКЦ Микола Бичок стане наймолодшим кардиналом у світі Новости на главной
Сергій вивчав системи керування літальними апаратами в Київському політехнічному університеті. У 2015 році він потрапив у сотню претендентів для експедиції на Марс. Політ так і не відбувся, бо компанія з Нідерландів Mars One, яка організовувала експедицію, збанкрутувала.
«Найновіші результати досліджень, які були проведені групою з Європи, встановили, що найкращий екіпаж, який полетить на Марс, має складатися з повністю жінок», — розповідає Якимов.
Читайте також: Космічний туризм SpaceX: уперше космічний екіпаж очолила жінка
Дослідницька станція в пустелі Юти створена громадською організацією – «Марсіанським товариством». Серед донорів проєкту – мільярдери Джеф Безос й Ілон Маск.
«Поки що це цікаво тільки Ілону Маску з комерційної точки зору (політ на Марс — ред.), але він тільки робить транспортний засіб для того, щоб перевести людей із Землі на Марс. Треба ще знайти когось, хто там побудує інфраструктуру для того, щоб люди могли там жити та підготувати людей», – каже Якимов.
Читайте також: Вперше на Місяць полетить жінка — NASA