Космічний туризм SpaceX: уперше космічний екіпаж очолила жінка

22.05.2023

Компанія SpaceX відправила на Міжнародну космічну станцію (МКС) туристів. Екіпаж, який уперше в історії очолить жінка, тиждень перебуватиме на борту МКС.

Про це повідомляє CNN.

Зазначається, що колишня астронавтка NASA, а нині співробітниця Axiom — 63-річна Пеггі Вітсон очолила екіпаж AX-2. Вона стала першою жінкою, що керувала приватним космічним польотом.

Читайте також: Вперше на Місяць полетить жінка — NASA

Також до складу космічного екіпажу увійшли:

  • американський бізнесмен Джон Шоффнер,
  • дослідниця у галузі онкології Райана Барнаві,
  • колишній військовий пілот Алі Аль-Карні із Саудівської Аравії.

Читайте також: Флагманську авіакомпанію Австралії вперше в історії очолила жінка

«Їхня подорож, організована х’юстонською компанією Axiom Space, знаменує собою другу приватну місію на Міжнародну космічну станцію (МКС). Космічний корабель має пристикуватися до орбітальної лабораторії о 9:24 ранку за східним часом у понеділок», — пише джерело. 

Місія AX-2 є однією з низки місій, які, як сподіваються Axiom Space і NASA, продовжать стимулювати участь приватного сектору в космічних польотах, особливо на низькій навколоземній орбіті, де знаходиться космічна станція.

Читайте також: Заміна поліетиленових пакетів: школяр із Дніпра винайшов біополімер

Додамо, що компанія SpaceX запланувала три місії із приватним екіпажем, під час яких уперше в історії у відкритий космос виводять туриста. Перші дві місії планувалися на кораблі Crew Dragon, а ось третю буде відправлено в космос на кораблі Starship — це буде перший політ з людьми на борту для цього космічного корабля.