Українці зможуть отримати кошти на ремонт зруйнованого житла у «Дії»: подробиці

24.04.2023

Віл 10 травня у «Дії» запрацює послуга «єВідновлення», за допомогою якої можна буде отримати кошти на ремонт зруйнованого житла.

Про це повідомив прем’єр-міністр Денис Шмигаль.

За ці кошти можна буде придбати будівельні матеріали чи оплатити послуги підрядника. Суму компенсації визначатиме спеціальна комісія, а кошти перераховуватимуть на спецрахунок у банку.

Читайте також: Пенсії та грошова допомога за кордоном: як українцям отримати гроші

Отримати компенсацію зможуть усі українці, чиє житло пошкоджене внаслідок бойових дій та підлягає відновленню. Відшкодування стосується приватних будинків, квартир та інших житлових приміщень, наприклад, кімнат у гуртожитку. Однак пріоритет у компенсації матимуть учасники бойових дій, сім’ї загиблих військовослужбовців, мобілізовані до армії українці, багатодітні родини та люди з інвалідністю.

Читайте також: Діти, які втратили обох батьків та жінки, звільнені з російського полону отримають допомогу до 80 000 грн

Як отримати допомогу:

  • Подати інформаційне повідомлення про пошкоджене майно. Це можна зробити на порталі чи в застосунку «Дія», а також через ЦНАП або у нотаріуса.
  • Далі потрібно відкрити рахунок «єВідновлення» в одному з банків-учасників програми. Це можна зробити в банківському застосунку або у відділенні банку.
  • Після цього слід подати заяву на компенсацію в «Дії».
  • Її розгляне спеціальна комісія, створена при органі місцевого самоврядування, яка проведе обстеження пошкодженого майна, внесе дані про нього у реєстр та визначить вартість його відновлення.
  • Строк розгляду заяви та ухвалення рішення щодо компенсації не мають перевищувати 30 календарних днів від дня її подання. Використати компенсацію можна буде упродовж одного року з моменту її нарахування.

Читайте також: Удосконалення соціального захисту сімей зниклих безвісти: що зміниться

Додамо, що кошти для компенсацій візьмуть з державного бюджету та від міжнародних донорів і кредиторів.