Укрпошта випустить марку «Українська мрія» на честь знищенного літака Ан-225 «Мрія»

27.06.2022

У лютому 2022 року російські окупанти знищили літак Ан-225 «Мрія» — найбільший та найпотужніший транспортний літак у світі. Тож 28 червня Укрпошта випустить марку «Українська мрія».

Про це повідомив очільник поштового оператора Ігор Смілянський.

Ескіз нової марки належить одинадцятирічній Софії Кравчук із міста Любомль Волинської області, вона — призер Всеукраїнського конкурсу малюнків та фотографій «Що для мене Україна?» у 2021 році.

Тираж — 3 млн, придбати марку можна у відділеннях Укрпошти або в онлайн-магазинах. Одна людина може придбати не більше 2 маркованих аркушів, 5 конвертів, 5 листівок.

28 червня відбудеться погашення марки штемпелями «Перший день» у Києві та Гостомелі. Спецпогашення марки — у всіх філіях Укрпошти. Також компанія обіцяє випустити тематичний мерч.

Нагадаємо, найбільший у світі вантажний літак Ан-225 «Мрія» був знищений під час спроби Росії захопити Київ. Його рештки почали розбирати та прибирати з ангара аеропорту «Антонов» у Гостомелі.

В ангарах Антонова також стоїть частково побудований другий екземпляр Ан-225.

20 травня президент Володимир Зеленський заявив, що Україна повинна побудувати на його основі новий літак «Мрія», присвятивши пам’яті загиблих на війні пілотів. Проте, ціна на будівництво літака варіюється від сотень мільйонів доларів до декількох мільярдів доларів.