Унікальний госпіталь на колесах: в Україні створили медичний евакуаційний потяг

18.03.2024

У березні 2022 року виникла гостра потреба в евакуаційних вагонах, якими можна було б не лише вивозити поранених, але й надавати оперативну медичну допомогу. Тоді у фахівців не було жодної технічної документації. Проте залізничники разом із медиками за чотири дні переобладнали перший вагон під медичні вимоги. Про це розповіли у Міністерстві оборони України.

«Сьогодні у медичній евакуації задіяні 62 вагони, а до кінця року буде ще вісім», — зазначила заступниця Міністра оборони України Наталія Калмикова. Вона наголосила, що ці медичні вагони не мають аналогів у світі.

Їхнє медичне обладнання не поступається обладнанню справжнього госпіталю. Отже медики можуть надавати екстрену допомогу прямо під час руху, а за потреби навіть оперувати. У медичному потягу працюють анестезіологи, медсестри, медбрати, санітари та евакуаційні бригади залізничників. Також ним можна транспортувати важкопоранених військовослужбовців, яких неможливо перевозити іншими видами транспорту.

«Ми технічно готові до запуску вагонів до і через кордон для лікування та реабілітації наших воїнів. Працюємо з партнерами над реалізацією», — зазначив Олександр Кубраков, віцепремʼєр-міністр з відновлення України.

Читайте також: Заради поранених бійців. Гурт «Скай» розпочав весняний благодійний тур

Долучайтесь до наших соцмереж, аби бути в курсі усіх важливих новин та подій: Facebook, Telegram, Instagram