Університети США звернули увагу громадськості на проблему сексуальних домагань у кампусах

Понад 20% студентів коледжів повідомили, що ставали жертвами харасменту

В університетах Сполучених Штатів триває місяць обізнаності про сексуальне насильство та харасмент. Студенти широко обговорюють ці проблеми, діляться історіями свого досвіду, а хлопці влаштовують акції на кшталт «Пройди милю в її туфлях», звертаючи увагу на ґендерно зумовлене насильство.

Проводячи мітинги та акції, а також обговорення за зачиненими дверима, студенти зібрали статистику, якою вирішили поділитися зі ЗМІ. Отже, студентство Північної Америки має низку невирішених проблем:

1. Більше ніж 20% студенток, 5% студентів та 21% транс*ґендерних студентів повідомили, що піддавалися сексуальному насильству та харасменту. Понад дев’ять з десяти опитаних заявили, що не повідомляли про напади керівництву коледжів.

2. З числа студентів, визнаних винними в харасменті, менше третини відраховані, менше 50% із них відсторонені від навчання, а деяким призначені покарання у вигляді письмових завдань.

3. Закон Клірі 1990 року, названий в честь студентки, зґвалтованої та вбитої у гуртожитку, вимагає, аби коледжі, які отримують фінансування федерального уряду, публікували статистику злочинності. Оскільки більшість студентів не повідомляють про напади, вважається що ці звіти занижують фактичну кількість випадків.

4. Принаймні 1500 шкіл провадять політику стверджувальної згоди, коли «так» означає «так», тобто керівництво цих шкіл наголошує на тому, що згода на секс має бути чітко сформульованою.

5. В кінці минулого року під керівництвом президента Дональда Трампа Міністерство освіти США запропонувало нові правила, які знизять відповідальність університетів у випадках нападів за межами кампуса, таких як інциденти на вечірках братств та сестринств, або якщо студенти живуть поза кампусом. Ці правила дозволять проводити перехресний допит і звузять визначення понять «переслідування» і «напад».

6. Цього тижня члени Конгресу США знову розглядали Закон про відповідальність і безпеку кампусів, який вимагав би від колеждів та старших шкіл призначати консультантів для учнів, які заявляють про випадки харасменту. Попередні спроби прийняти закон не були успішними.

7. Законодавство вимагає від кампусів і місцевих правоохоронних органів більш ефективної співпраці та встановлення керівних принципів, задля запобігання власних розслідувань, які часто провадять спортивні та інші факультети університетів.

8. Проблема харасменту у кампусах потребує проведення опитувань студентів раз на два роки і оприлюднення результатів цих опитувань і подальшої оцінки статистики нападів.

Джерело: Thomson Reuters Foundation

Фото: Kersti K

— Читайте також: Lion Mama: Історія жінки, яка помстилася ґвалтівникам своєї доньки