Урсула фон дер Ляєн може стати генсекретаркою НАТО

05.07.2023

Президент США Джо Байден наполягає на тому, щоб президентка Європейської комісії Урсула фон дер Ляєн стала наступною генеральною секретаркою НАТО.

Про це повідомляє The Telegraph із посиланням на джерела.

У США вважають, що Урсула фон дер Ляєн є найкращою кандидаткою на цю посаду. Байден намагається переконати фон дер Ляєн стати наступницею Єнса Столтенберга на тлі побоювань, що підходящий кандидат не з’явиться впродовж наступних 12 місяців.

Читайте також: Британську кіберспецслужбу вперше очолить жінка

За словами джерела, за останні роки Байден і фон дер Ляєн встановили «міцні звʼязки» щодо Китаю, України й клімату. Наприклад, президентка Єврокомісії покладається на розвідувальні дані Вашингтона й відмовляється від інформації, яку передають європейські агентства, оскільки вони неправильно оцінили можливість вторгнення росії до України.

Зазначається, що у приватних розмовах із Байденом Урсула фон дер Ляєн сказала, що не зможе обійняти якусь посаду в НАТО щонайменше до наступного року.

Читайте також: Вперше на Місяць полетить жінка — NASA

The Telegraph зазначає, що головування Урсули фон дер Ляєн у НАТО може викликати занепокоєння, зокрема через проблеми, які виникали в неї під час керування Міністерством оборони Німеччини з 2013 по 2019 рік. У 2015 році повідомляли, що під час навчань НАТО німецьким солдатам довелося замінити великокаліберні кулемети на мітли, щоб приховати відсутність спорядження.

Читайте також: Перша українська альпіністка, яка двічі підкорила Еверест: фото

Як відомо, 4 липня Єнс Столтенберг повідомив, що залишається на посаді генерального секретаря НАТО ще на рік, до 1 жовтня 2024 року. Столтенберг обіймає посаду генсека НАТО з 1 жовтня 2014 року.