В Афганістані нові утиски! Тепер спалюють музичні інструменти: подробиці

01.08.2023

У Гераті — західній провінції Афганістану — таліби спалили музичні інструменти, що коштували тисячі доларів. Талібан, який захопив владу в країні з серпня 2021 року, стверджує, що музика «спричиняє моральне розбещення».

Про це пише BBC.

Зазначається, що серед спалених музичних інструментів були:

  • гітари,
  • фісгармонії,
  • табли (невеликі барабани),
  • підсилювачі,
  • колонки.

Читайте також: Талібан зобов’язав усіх жінок в Афганістані носити паранджу: каратимуть усіх, деталі

Багато з них вилучали із закладів, де афганці святкували весілля. Офіційний представник Міністерства запобігання пороку та пропаганди чесноти сказав, що відтворення музики «змусить молодь збитися зі шляху».

Читайте також: В Ірані відому акторку засудили до двох років вʼязниці за відсутність хіджаба: деталі

Засновник Національного інституту музики Афганістану (ANIM) Ахмад Сармаст порівняв знищення інструментів із «культурним геноцидом і музичним вандалізмом».

«Народ Афганістану позбавлений свободи творчості… Спалення музичних інструментів у Гераті – лише невеличкий приклад культурного геноциду, який відбувається в Афганістані під керівництвом Талібану», – сказав він.

Читайте також: З ризиком для життя: іранська шахістка другий день з’являється на турнірі у Казахстані без хіджаба

Таліби забороняли музику в будь-якій формі на громадських зібраннях, телебаченні й радіо, коли були при владі з середини 1990-х до 2001 року. З моменту повернення до влади у 2021 році Талібан знову обмежив музику в громадських місцях, а співаки й музиканти в Афганістані зазнавали побиття й дискримінації.