У Художньому музеї Kumu відкрилася виставка «Футуромарення. Україна та авангард», де представлені новаторські мистецькі бачення майбутнього, що народжувалися в Україні у 1910-х – 1920-х роках.
Про це повідомляє ERR.
Читайте також: У Голлівуді з’явилися зірки українських тварин, які можуть зникнути через війну: фото
Зазначається, що колекція українського авангарду, привезена до Таллінна, — це частина величезної виставки, проведеної два роки тому в київському художньому центрі Арсенал, де було понад 500 експонатів із зібрань українських музеїв, архівів та приватних колекцій.
Читайте також: Ув’язнена росією українська журналістка Ірина Данилович припинила голодування: подробиці
Останні новини
- Як вивести карʼєру на новий рівень завдяки менторству: безплатний вебінар для українок від STEM is FEM
- Вийшов саундтрек до фільму «Буча»
- #RomanEmpire: 10 найкращих фільмів і серіалів про Стародавній Рим та Римську імперію
- Український гурт Bahroma презентує композицію «Квітень», що стала офіційним саундтреком фільму «Буча»
- Український бренд NAZARELLI презентує осінню колекцію, створену за концепцією smart capsule Новости на главной
«Виставка багато в чому стала відкриттям, бо серед тих, хто відомі нам як російські авангардисти, багато художників українського походження, які цінували українське народне мистецтво. Я дізналася, що виставка завершилася, і ми запитали у Києва, чи можна привезти цю експозицію до нас І це вдалося, на виставці представлені роботи, привезені з багатьох київських, українських музеїв, І те, що всі вони – із зони бойових дій, і вдалося це здійснити – такого досвіду у Kumu ще не було», – сказала директорка KUMU Каді Поллі.
Читайте також: З початку 2023 року в Україні відкрито понад 8о кримінальних справ щодо жорстокого поводження з тваринами
Додамо, що твори, що увійшли до експозиції — радикальні мрії про майбутнє в живописі та кіномистецтві, сценографії, архітектурі та літературі Олександри Екстер, Давида Бурлюка, Василя Єрмілова та багатьох інших видатних авторів — надійшли з музеїв, які продовжують свою роботу і під час війни.