В Італії уряд обмежив батьківські права гей-пар

15.03.2023

Ультраправий уряд премʼєр-міністерки Італії Джорджії Мелоні обмежив визнання батьківських прав тільки для біологічного батька в одностатевих родинах.

Про це пише AP.

Уряд наказав міській владі Мілану припинити автоматичний запис обох батьків в одностатевих парах у міських реєстрах, що, як очікується, вплине на сотні сімей. Це було останнє велике місто, яке продовжило практику, що на короткий час була прийнята в Римі, Турині, Неаполі та інших містах після того, як у 2016 році Верховний суд Італії спростив для геїв можливість всиновлення біологічної дитини партнера.

Читайте також: Перетин кордону: нові правила виїзду за кордон для митців

Зазначимо, ця бюрократична процедура є ключовою для визнання батьківських прав у низці повсякденних ситуацій, таких як дозвіл на медичне лікування або участь у шкільних екскурсіях.

Президент Rainbow Families Алессія Крочіні заявила, що рішення Риму припинити автоматичну реєстрацію обох батьків в одностатевих сім’ях викриває гомофобію уряду. Уряд не зробив жодних офіційних заяв з цього приводу.

Читайте також: У ЗСУ підтримали ініціативу створення окремого жіночого підрозділу

«Цей уряд є максимальним вираженням гомофобії», — сказала вона. «Мелоні каже, що для того, щоб дитина добре росла, їй потрібні мати і батько, навіть якщо десятиліття досліджень говорять про протилежне. Це образливо для сотень тисяч сімей з двома одностатевими батьками» – додала Крочіні.

Новина про цей крок, про який меру Мілану Джузеппе Сала повідомив призначений державою префект, з’явилася в той самий день, коли комісія Сенату заблокувала спробу визнати свідоцтва про народження дітей одностатевих пар, видані іншими країнами ЄС. Сала пообіцяв боротися за закон, який би надавав одностатевим батькам рівні права, але заявив, що поки що не може ризикувати, ставлячи працівників міського РАЦСу в протиріччя з рішенням уряду.

Читайте також: Катували та принижували: захисниці України розповіли про пережите у російському полоні

За відсутності визнання, нерідні мати чи батько повинні пройти процедуру усиновлення, щоб встановити батьківські права — що може зайняти роки.

За оцінками Італійської гей-партії, створеної у 2020 році для надання політичної ваги боротьбі проти дискримінації геїв, близько 150 000 дітей страждають від того, що Італія не визнає права обох батьків в одностатевих шлюбах.

Читайте також: У Міноборони розповіли, чи планується обов’язкова мобілізація медикинь в Україні

Речник Гей-партії Фабріціо Марраццо закликав мерів італійських міст відхилити вимогу уряду і зареєструвати обох одностатевих батьків в акті громадянської непокори.