В МВС повідомили, скільки жінок долучилось до «Гвардії наступу»

05.05.2023

Близько 5% заявок на вступ до «Гвардії наступу» подали жінки.

Про це заявила заступниця міністра внутрішніх справ Катерина Павліченко під час спеціальної події Українського жіночого конгресу, пише кореспондент Укрінформу.

«На етапі подачі заявок було близько 5% жінок, але це дуже суворий відбір. І мотивація, і фізичний рівень підготовки мають бути досить високими. Зараз ми відслідковуємо, що тільки 2% проходять до «Гвардії наступу», – сказала Павліченко.

Читайте також: Ексдепутатка шведського парламенту підписала контракт із ЗСУ: подробиці

Також зазначимо, що у Збройних Силах України лише 9% офіцерських посад обіймають жінки, і тільки троє жінок мають генеральське звання. Про це розповіла заступниця Голови Верховної Ради України Олена Кондратюк.

«Хоч ми й рухаємося максимальними темпами залучення жінок до армії, а кожна українка має можливість обрати будь-яку військову професію, причому показник присутності жінок у Збройних силах найвищий серед усіх країн НАТО, усе ж у ЗСУ лише 9% офіцерів складають жінки», – сказала вона.

Читайте також: Лави піротехніків ДСНС вперше поповнила жінка кінологиня-саперка: фото

За словами Кондратюк, Україні необхідно орієнтуватися на гендерну рівність і рівномірний розподіл жінок на різних посадових рівнях в арміях країн-членів НАТО.

«Увесь світ побачив, що українські жінки відіграють чільну роль у боротьбі за мир і безпеку. План дій НАТО з питань жінок, миру й безпеки передбачає подальший розвиток й інтеграцію рівності в усю діяльність політичних, цивільних і військових структур НАТО. Україна вже має успіхи в цьому напрямі, попри виклики війни», – додала Кондратюк.

Читайте також: Злочин без покарання: українці створили величезну книгу про злочини росії

Додамо, що насьогодні в ЗСУ перебувають 42 тисячі військовослужбовиць. Разом із цивільними працівницями – 60 тисяч. На передовій перебуває 5 тисяч військовослужбовиць.