В океані зник підводний човен з туристами: які шанси на порятунок?

22.06.2023

19 червня 2023 року стало відомо про зникнення в Атлантичному океані підводного човна Титан, на якому туристи вирушили оглядати затонулий Титанік на глибині 3800 метрів.

Зазначається, що запас кисню на підводному човні розрахований максимум на 96 годин (згідно з повідомленням берегової охорони США — від 70 до 96 годин), рятувальна операція наразі триває.

Відомо, що на борту Титана перебуває команда з п’яти людей: 59-річний британський мільярдер Хеміш Гардінг, 48-річний бізнесмен із Пакистану Шахзада Давуд і його 19-річний син Сулейман Давуд. Також на борту на борту підводного човна перебуває 77-річний француз Поль-Анрі Наржоле, відомий як «Містер Титанік». П’ятим членів екіпажу ймовірно став директор OceanGate Стоктона Раша.

Читайте також: Уряд Норвегії впроваджує квоту для жінок, щоб на них припадало 40% у складі рад директорів

Як відомо, усі пасажири перебувають у тісному просторі підводного човна, довжина якого лише 6,7 метра, ширина — 2,8 метра, висота — 2,5 метра. Четверо пасажирів і пілот мають сидіти просто на підлозі, у підводному човні також немає відгородженого туалету.

Читайте також: В Естонії легалізували одностатеві шлюби: деталі

Інфографіка: Guardian graphic. Source: OceanGate

Наразі підводний човен шукають як під водою, так і на поверхні. Берегова охорона США, ВМС США, Берегова охорона Канади та OceanGate Expeditions створили об’єднане командування для пошуків Титана. З літаків у пошуках Титана оглянули 25900 квадратних кілометрів. У пошуковій операції беруть участь також кораблі та підводні роботи.

Читайте також: Бунт у в’язниці в Гондурасі: загинули десятки жінок

За даними Берегової охорони США, канадський літак зафіксував підводні шуми в районі пошуку зниклого підводного апарата, проте підводний човен все ще не знайшли. Дані передали експертам ВМС США для подальшого аналізу. Американські ЗМІ повідомили, що пошукові бригади чули стукіт з інтервалом у 30 хвилин.

За оцінками, в екіпажу Титана залишилося придатного для дихання повітря менше, ніж на 30 годин.