В Україні обмежать виїзд для жінок, які стоять на військовому обліку

07.09.2023

Українки, які мають медичну або фармацевтичну освіту, повинні стати на військовий облік з 1 жовтня. Таким чином вони набудуть статусу військовозобов’язаних, для яких виїзд за кордон обмежений.

Про це сказав член Комітету Верховної Ради з питань національної безпеки, оборони та розвідки, представник президента в парламенті Федір Веніславський у коментарі «РБК-Україна».

Він нагадав, що минулого року Рада внесла зміни до статті 1 Закону «Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію». Документ передбачав, що на обов’язковий військовий облік мають стати жінки з медичною або фармацевтичною освітою.

Читайте також: Видання Forbes опублікувало статтю про переміщення 82-ї бригади: наслідки, заява Міноборони

За словами Веніславського, на виконання цього закону Кабінет Міністрів видав постанову щодо порядку військового обліку, а Міністерство оборони видало наказ про військовий облік жінок.

«Якщо вони будуть стояти на обліку, то вони набувають статусу військовозобов’язаних. А військовозобов’язані виїжджають за кордон у тому порядку, який встановлено для військовозобов’язаних», — пояснив парламентар.

Читайте також: Домагання, дискримінація і сексизм: з чим стикаються жінки-військові в армії США — дослідження

Мовляв, якщо у військовозобовʼязаних будуть окремі документи, які надаватимуть їм право на тимчасовий виїзд, тоді вони зможуть виїхати. Якщо ж таких немає, тоді вони, як і чоловіки, будуть обмежені у праві виїзду.

Читайте також: Українська кулеметниця Оксана Рубаняк отримала відзнаку президента «За оборону України»

Депутат також додав, що всі інші жінки, які мають військово-облікові спеціальності, споріднені з військовою справою, із цієї самої дати можуть стати на облік добровільно. Наразі розширювати перелік спеціальностей у жінок для обов’язкового обліку не планують.