В Україні створили перший освітній чат «На Урок» на основі штучного інтелекту

що чат «На Урок» (спілкування із видатними постатями минулого)
15.03.2023

Чат «На Урок» використовує технологію штучного інтелекту, яка створює симуляцію спілкування з історичними постатями. Чат працює без реєстрації та є безоплатним.

Читайте також: Кабмін дозволив примусову евакуацію дітей

Зазначимо, що чат «На Урок» (спілкування із видатними постатями минулого) – це перший українськомовний чат, створений для освіти на основі штучного інтелекту. Така технологія дозволяє симулювати розмову з відомою особистістю, поставивши запитання світовим лідерам і видатним діячам науки та культури, а отримані відповіді використати для цікавого навчання.

Також робота з чатом вчить культури спілкування, розвиває вміння лаконічно формулювати запитання та критично аналізувати інформацію.

Читайте також: Учням 9 класу: КМDШ оголосила конкурс на стипендіальну програму «Випускник»

Наразі можна побудувати діалог із видатними історичними постатями всеукраїнського та світового масштабу, серед яких Альберт Ейнштейн, Василь Стус, Вінстон Черчилль, Григорій Сковорода, Іван Сірко, Ігор Сікорський, Катерина Білокур, Ольга Кобилянська, Тарас Шевченко, Ярослав Мудрий та інші.

« «На Урок» – найвідвідуваніший освітній сайт Україні згідно зі звітами Kantar Ukraine. Його щодня відвідує 300 000 вчителів і понад 700 000 учнів. Тому ми завжди зацікавлені в інноваціях та нових підходах в освіті. Щойно ChatGPT почав ширитися світом, ми стали шукати варіанти його інтеграції в освітні продукти. Через те, що українською мовою ШІ відповідав не дуже вправно, у нас був час подумати. Коли компанія OpenAI випустила оновлення і створила можливість підключити чат, ідея прийшла швидко. Ми з командою сформулювали перелік із 40 відомих імен, про які ChatGPT має достатньо інформації, увідповіднили їх зі шкільними предметами, розробили технічне рішення, зробили добірки матеріалів із бібліотеки «На Урок», які допоможуть краще підготувати урок для учнів, та сформували приклади запитань до кожної з особистостей, на які було б цікаво почути відповіді. В результаті у нас вийшов класний інтерактивний освітній інструмент, який вчителі можуть використовувати, щоб залучати дітей у цікаву роботу і розповідати в незвичному форматі про видатних українців і людей, які зробили значний внесок у світову науку і культуру,» — коментує Дмитро Перепелиця, засновник Освітнього проєкту «На Урок».

Дмитро Перепелиця

Дмитро Перепелиця

Читайте також: Для українських школярів проведуть профорієнтаційні лекції відомі українці: подробиці

Важливо зауважити, що відповіді в чаті, які пропонує штучний інтелект, необхідно перевіряти, оскільки вони можуть містити неточності.