В Україні вийде перша книга, написана людиною та нейромережею

Українське видавництво "Ранок" представляє унікальний проєкт - книгу "Хочу на Марс", яка є першою в Україні дитячою книгою, написаною та проілюстрованою штучним інтелектом.

Перша в Україні книга, написана у співавторстві з нейромережею, вийшла у видавництві “Ранок”

Видавництво «Ранок» незабаром представить унікальний проєкт ― першу дитячу книгу в Україні, яку написав та проілюстрував штучний інтелект. Авторами книги «Хочу на Марс!» стали редакторка Марʼяна Горянська, дизайнер Олександр Ковалєвський та їхні цифрові «двійники».

Як велась робота 

Редакторка Мар’яна ставила штучному інтелекту запитання від імені п’ятирічної дитини та відбирала відповіді з подальшим їх редагуванням, аби зробити тексти зрозумілішими, а дизайнер Олександр працював з ілюстраціями до книжки. Так з’явилась книжка «Хочу на Марс!», що стала своєрідною інструкцією для майбутніх космонавтів з поясненням, як люди можуть літати у космос, у додачу читачі знайдуть всередині невеличку енциклопедією головних фактів про космос. Видавництво вважає, що книжка посприяє розвитку дитячої уяви та зацікавленості в науці. Особливу увагу варто звернути на яскраві ілюстрації Всесвіту в уявленні ШІ.

Що каже редакторка?

«Правду кажучи, працювати було досить важко. Нейромережа дійсно спілкується з тобою, говорить компліменти, проте її нізащо не сплутаєш з людиною ― ніякого особистого стилю, дуже складний лексикон, багато канцеляризмів, і навіть відомі факти потрібно перевіряти, бо зустрічаються помилки. Так, наприклад, ШІ заявив, що «рік на Марсі триває більше двох з половиною земних років, а насправді менше двох 687 днів». 

Що каже дизайнер?

«Ілюстрації ― це виключно фантазії ШІ на космічну тематику, вони дуже красиві й складні, проте зовсім не відповідають дійсності. Навчати дитину за цими ілюстраціями неможливо, але вони приваблюють, заохочують мріяти, тож ми віримо, що вони будуть корисними для дошкільнят».

Перша книга написана у співавторстві зі штучним інтелектом "Хочу на Марс!"

Паперова версія книги «Хочу на Марс!» вийде обмеженим накладом і з’явиться в магазинах вже на початку березня. 

Читайте також: Здорове майбутнє починається зі сніданку. Перша українська книга про виховання харчування