В Україні з’являться жіночі купе: подробиці

23.05.2023

В «Укрзалізниці» запрацюють жіночі купе, які почнуть функціонувати у тестовому режимі на декількох маршрутах.

Про це повідомили в «Укрзалізниці».

Жіночі купе тестуватимуть упродовж декількох місяців, після чого разом із громадою та фахівцями ухвалюватимуть рішення щодо масштабування. Це залежатиме від «реального попиту та відгуків».

Читайте також: Окремі вагони для жінок і чоловіків у потягах «Укрзалізниці»: з’явилася нова петиція

«До жіночих купе допускатимуть зокрема й трансжінок, і мам із дітьми віком до 6 років будь-якої статі, водночас цей діалог ще відкритий», — сказав керівник з комунікацій та маркетингу пасажирського напрямку «Укрзалізниці» Олександр Шевченко.

Купити квитки у жіночі купе можна буде лише через застосунок «Укрзалізниці». Такі місця продаватимуть без додаткової плати.

Читайте також: Комікс «Своя війна»: художники показали, як працювала українська провідниця у перші дні війни

«Ми розуміємо, що жіночі купе не панацея, а лише тимчасовий посилювальний елемент у комплексі рішень, які лікуватимуть корінь проблеми [домагань]. А проблема глибша і потребує системної сексуальної освіти на національному рівні, розмежування понять мужності та агресії у виховному процесі (коли сила не трансформується у вседозволеність), а також реформ судової системи», — додав Шевченко.

Читайте також: Мама «азовця» Ірина Юрченко стала героїнею коміксу

Також у потягах розвиватимуть комплекс заходів із тривожними кнопками та сигналізацією в купе, відеоспостереженням, посиленим патрулюванням і невідворотним покаранням за будь-який доведений прояв домагань.