Варшавський міжнародний кінофестиваль 2023: які українські фільми отримали нагороди

16.10.2023

З успіхом та нагородами завершився 39-й Варшавський міжнародний кінофестиваль, який цього року проходив з 5 по 15 жовтня.

Про це пишуть у Держкіно.

Цьогоріч у рамках фестивалю представили 9 українських фільмів, з них 3 створені за державної підтримки:

  • «Дім за склом» — режисера Тараса Дроня (міжнародний конкурс),
  • «БожеВільні» — режисера Дениса Тарасова (конкурс перших/других фільмів),
  • «Залізні метелики» — режисера Романа Любого (конкурс документальних фільмів).

Читайте також: Національна кінопремія «Золота Дзиґа» оголосила лонглист номінантів за два роки

Серед цьогорічних переможців — нагороду за найкращий повнометражний документальний фільм отримали режисери словацько-чесько-української копродукційної стрічки «Фотофобія» — Іван Остроховській і Павол Пекарчик.

Стрічка «Фотофобія» розповідає про 12-річного Нікі, який з родиною живе на станції харківського метро. Тут вони ховаються від війни. Саме тому для сім’ї Нікі денне світло — синонім смертельної небезпеки, й хлопчику не дозволяють виходити назовні. Блукаючи покинутими вагонами й заповненими платформами, Нікі зустрічає 11-річну Віку, і перед ним відкривається новий світ. Коли їхній зв’язок зміцнюється, діти знову знаходять сміливість відчути сонце на своїх обличчях.

Читайте також: Премія «Кіноколо»-2023: повний список номінантів

Дебютний фільм Дениса Тарасова «БожеВільні», створений за підтримки Держкіно, отримав спеціальну відзнаку (Special mention) у конкурсній програмі перших і других повнометражних робіт молодих режисерів Competition 1-2.

«Божевільні» – художня стрічка, заснована на реальних подіях – катування в психіатричних диспансерах СРСР. Фільм розповідає про панівну верхівку Росії, яка хотіла знищити будь-який слід українськості й тих, хто йде наперекір системі.

З повним переліком переможців Варшавського кінофестивалю можна ознайомитись за посиланням.

Читайте також: #RomanEmpire: 10 найкращих фільмів і серіалів про Стародавній Рим та Римську імперію

Про кінофестиваль: 

Варшавський міжнародний кінофестиваль (Warsaw Film Festival) було засновано у 1985 році. Сьогодні він є найбільшим кінофестивалем Східної Європи, що проводиться на початку жовтня в столиці Польщі, Варшаві. Фестиваль представляє найкращі фільми з усього світового, європейського та польського кінематографу місцевій та міжнародній аудиторії.