«Важкий вік»: 5 фільмів для підлітків (і їхніх батьків)

5 фільмів для підлітків і про підлітків, які обов'язково варто переглянути і батькам

13.08.2021

Підлітковий фільм — це окремий жанр кіно, цільовою аудиторією якого є підлітки, а сюжети побудовані навколо їхніх інтересів, які зачіпають зазвичай дорослішання, стосунки з ровесниками, шкільні проблеми, булінг, секс та нові виклики, що ставить перед ними життя.

5 фільмів, які обов’язково потрібно подивитися підліткам, у добірці від Надії Купріненко — кінокритика та оглядачки WoMo. І не забувайте, що попри всі підбірки і кінопоради у кіносвіті назавжди лишилися Док і Марті МакФлай з трилогії «Назад у майбутнє», яка, смію стверджувати, не набридне ніколи і нікому 🙂

Перші ластівки (2019)

Телесеріал українського виробництва. Всі акторі — рідні, всі проблеми — ясні і зрозумілі нашим підліткам і їхнім батькам. До речі, батькам раджу переглянути цей серіал обов’язково — цілком може виявитися, що ви дізнаєтеся багато нового про життя своїх дітей.

Серіал має вже два сезони. У першому дія відбувається у школі, де гине одна з учениць. Під час слідства з’ясовується, що і школярі, і батьки, і навіть її власний син приховують силу-силенну таємниць, і виявляються вплутаними у ситуацію з загиблою дівчиною. Крім того, всіх непокоїть таємничий «Друг», про якого знають майже всі учні, але ніхто й ніколи його не бачив.

У другому сезоні мова йде вже про студентів факультету журналістики, і де зіткнулися два різні світі — мажори і ті, хто мають самі заробляти собі на навчання. Методи заробітку виявляються дуже різноманітними. І небезпечними.

У лютому 2021 року медіакомпанія StarLightMedia оголосила про зйомки третього сезону серіалу.

«Перші ластівки» запозичили свою концепцію у серіалу «Американська історія жахів» — від сезону до сезону актори з’являються перед нами у кардинально іншому амплуа. Спочатку це трохи незвично, а потім розумієш весь потенціал наших юних акторських дарувань.

Погані дівчиська / Mean Girls (2004)

Комедія режисера Марка Вотерса з Ліндсі Лохан у головній ролі.

Школярка Кейді кілька років жила в Африці, оскільки вона — донька зоологів. Після повернення до США Кейді має адаптувася до нової школи і правил життя, які в ній панують. Правила ці диктують, як заведено, різні угрупування, що існують в американській школі. Кейді має зробити вибір.

Крім Ліндсі Лохан, у фільмі зіграти Рейчел МакАдамс, Аманда Сейфрід, Тіна Фей.


Джуманджи / Jumanji (1995)

Робін Вільямс і Кірстен Данс і пригодницькому комедійному фентезі режисера Джо Джонстона.

«Джуманджі» — це настільна гра, яка має чародійні можливості. Завдяки їй можна потрапити у світ, в який ти граєш, стати персонажем, яким ти граєш, і опинитися серед дикої флори і фауни джунглів.


Плаксій / Cry-Baby (1990)

Головну роль у цьому фільмі виконав зовсім юний Джонні Депп. Він розбиває серця дівчатам, вміючи вичавлювати з ока дуже зворушливу (на думку дівчат) сльозу у найромантичніші моменти. При цьому він — бабій, хуліган, задерикуватий юнак, душа компанії. Дуже небезпечне поєднання для дівчат. І їхніх батьків.

Навіть «хороша дівчинка» Елліcон не змогла встояти перед чарами сльози Плаксія. Однозначно — хтось із них має так чи інакше вплинути на іншого.


Великий / Big (1988)

Це фільм про бажання дітей стати дорослими. «От виросту!..»

12-річний Джошуа виріс. Просто в один момент. Просто загадавши бажання дурному атракціону. Джошуа за одну ніч став на вигляд 30-річним чоловіком, а душею і поведінкою все ще залишився 12-річним безпосереднім хлопчиком. Це призводить до курйозів і навіть халеп, а ще дає зрозуміти хлопчикові, що все доречне у свій час.

У головній ролі — Том Генкс.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: 5 мультфільмів для перегляду з дітьми

Новини партнерів