5 мультфільмів для перегляду з дітьми

Підбірка мультфільмів для перегляду з дітьми

08.08.2021

Якщо ви не знаєте, чим зайняти дітей наприкінці канікул, ситуацію завжди врятують мультики. Надія Купріненко, кінознавець та оглядачка WoMo, зробила підбірку анімаційних історій, які захоплять не лише дітей, а й дорослих. Тим більше, що мультфільми вже давно стали для усіх поколінь. Власне, і створюють їх дорослі, які несуть у душі дитинство.

Віво / Vivo

Ідея фільму належить Ліну-Мануелю Міранді, якого ми знаємо за мюзиклом «На висотах Нью-Йорка».

Ще в 2010 році він озвучив свою ідею студії DreamWorks, але через реструктуризацію компанії, ідею не було реалізовано. Аж 6 років потому, у 2016-му, Sony Pictures Animation зацікавилася історією і приступила до її втілення, призначивши режисером Кірка де Мілло — автора «Сімейки Крудсів». Через пандемію COVID-19 прокат у кінотеатрах довелося відкласти, але Netflix викупив права на міжнародний прокат мультфільму, де його зараз і можна переглянути.

«Віво» — це зворушлива, кумедна і повчальна історія, головним героєм якої є тваринка кінкажу. Віво вирушає у далеку, сповнену пригод подорож, щоб передати останнє послання від свого господаря знаменитій співачці Марті Сандовал. І ще — «усього одну пісню, яку мають почути».

«Віво» можна переглянути на стрімінговому сервісі Netflix.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: 5 прем’єр Netflix: що варто подивитися у серпні

Дракон бажань / Wish Dragon

Скільки у цьому мультфільмі ексцентричного гумору і при цьому ненав’язливої повчальності. Перші почуття, проблема правильного вибору і навіть самопожертва — основні теми твору.

Виконана у східному стилі, історія розповідає про юнака Діна з бідного району, який все робить для того, щоб возз’єднатися зі своєю подругою дитинства Лі На, яка зараз живе розкішним життям у престижному районі міста.

Якось, підробляючи кур’єром, Дін приходить до помешкання літнього чоловіка, який вручає йому чайника, а в тому чайнику виявляється дракон, який вносить в життя Діна трохи хаосу, але при цьому розфарбовує його яскравими фарбами, створює йому трохи проблем, але при цьому — виконує бажання.

«Дракона бажань» можна переглянути на стрімінговому сервісі Netflix.

Рибка Поньо на кручі / Ponyo on the Cliff by the Sea

Неможливо обійти увагою Хаяо Міядзакі, коли робиш підбірку фільмів для перегляду з дітьми. Цього разу я включу до рекомендацій його «Рибку Поньо на кручі» 2008 року випуску, десятий за рахунком твір майстра.

Це історія про рибку, яка після знайомства з п’ятирічним хлопчиком Сооске вирішує стати людиною і перетворюється на дівчинку, всупереч бажанням свого батька-чаклуна.

У процесі перетворення Поньо проходить всі етапи еволюції — від рибки до земноводного, має риси птаха і нарешті таки стає симпатичною дівчинкою, яка володіє навиками зцілення і дуже любить бутерброди з шинкою. Точніше — шинку з бутербродів 🙂

Зворушлива і вражаюча історія, виконана у стилі аніме. Не залишить байдужими ні дітей, ні дорослих.

«Рибку Поньо на кручі» можна переглянути на стрімінговому сервісі Netflix.

Готель Окко / Okko’s Inn

Мультфільм створено за серією суперпопулярних японських романів для дітей.

Школярка Оріко Секі, яку всі називають просто Окко, втратила батьків в автомобільній аварії і переїхала жити до бабусі. Бабуся тримає невеличкий готель у японському стилі. Вона одразу починає навчати онуку азів управління і господарювання у закладі, який згодом перейде їй у спадок. Так, разом із привидами, які там живуть, і з якими Окко доведеться потоваришувати.

«Готель Окко» можна переглянути на стрімінговому сервісі Megogo.


Сім’я Віллоубі / The Willoughbys

Від автора мультфільму «Мінлива хмарність, часом фрикадельки».

Блакитна кішка-оповідачка розказує історію колись славетної сім’ї, що має прадавню історію. Але щось сталося з нинішнім поколінням. Містер Волтер і місіс Хельга Віллоубі настільки закохані й одержимі один одним, що все, що не стосується їх самих (навіть власні діти) — все їм заважає і страшенно дратує. Тому у великому розкішному будинку живуть четверо нещасних дітей, яких час від часу за непослух кидають у кімнату, де зберігається вугілля.

Зрештою до дітей потрапляє дуже добра няня, яка вирішує будь-що їх врятувати.

«Сім’ю Віллоубі» можна переглянути на стрімінговому сервісі Netflix.


ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Одеський кінофестиваль-2021 оголосив програму. Що обов’язково варто подивитися